Akademisyenlerden İş Dünyasına Katkı

Kırşehir İş Dünyası ‘81 İle 81 Akademik Danışman’ Projesi ile Gelişiyor. Yerel kalkınmaya etkin katkı sağlamak amacıyla TOBB tarafından başlatılan “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası dahil 81 ilde oda ve borsaların mutabakatla belirledikleri Akademik Danışmanlar, TOBB 73. Genel Kurulunda bir araya geldi. Genel Kurulun sonunda […]
Genel - 3 Haziran 2017 12:49 A A

Kırşehir İş Dünyası ‘81 İle 81 Akademik Danışman’ Projesi ile Gelişiyor.

Yerel kalkınmaya etkin katkı sağlamak amacıyla TOBB tarafından başlatılan “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası dahil 81 ilde oda ve borsaların mutabakatla belirledikleri Akademik Danışmanlar, TOBB 73. Genel Kurulunda bir araya geldi.

Genel Kurulun sonunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile buluşan Akademik Danışmanlar, TOBB camiasının içinde olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da dünyanın çok hızlı değiştiğini, bu değişime Türk özel sektörünü hazırlamak amacıyla “81 İle 81 Akademik Danışman” projesini başlattıklarını hatırlattı.

Projenin hem oda ve borsaların gelişimi, hem de görev alan akademisyenlerin kariyerleri için önemli katkılar sağladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların gelişmesi halinde şehirlerin kazanacağını ve sonuçta kazananın Türkiye olacağını söyledi.

Oda ve borsaların, özel sektörün dümeni olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu akademisyenlere hitaben, “Her ilin, her sektörün ihtiyaçları farklılaştı. Yeni dönemde yerel kalkınma gündeminin ana aktörü Oda ve Borsalarımız olmalı. Oda ve Borsalarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Bunu da birlikte yapıyoruz. Siz değerli hocalarımın tecrübelerine ve birikimlerine her zaman ihtiyacımız var. Çalışmalarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Yerel ve bölgesel ölçekte doğru politikaların tasarlanması ve ekonomik hedeflere ulaşılabilmesi için hem iş dünyasının talep ve ihtiyacının yakından takip edilmesi, hem de yerel kalkınma gündeminin sağlıklı biçimde tespit edilmesi büyük önem taşıyor. Bu amaçla TOBB, “81 İle 81 Akademik Danışman” projesini başlatmıştı.

Oda ve borsaların kurumsal kapasitelerini ve yerel veri üretim kapasitelerinin inşasına katkı veren Akademik Danışmanlar, il ve ilçelerdeki tüm oda ve borsaların Yönetim Kurulu Başkanlarının mutabakata varması sonucu belirleniyor.

Comments

comments

Bu haber 5379 kez okundu.
Genel - 12:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.