Akpınarlı Öğrencilerinden ‘Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi’ Projesine Destek

Kırşehir’in Akpınar ilçesi Dr.Bektaş Türkkanı ilkokulu öğrencileri , ‘Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi’ projesi kapsamında çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak için çevre temizliği yaptı. Akpınar İlçesi Dr. Bektaş Türkkanı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Akpınar sokakları ve meydanında çevre bilincinin ve duyarlılığının artırılmasına yönelik çevre yürüyüşü ve temizliği yapıldı. Akpınar Kaymakanlığı, Belediye Başkanlığı,ilçe halkı ve okul […]
Manşet Haberleri - 25 Nisan 2019 14:36 A A

Kırşehir’in Akpınar ilçesi Dr.Bektaş Türkkanı ilkokulu öğrencileri , ‘Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi’ projesi kapsamında çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak için çevre temizliği yaptı.

Akpınar İlçesi Dr. Bektaş Türkkanı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Akpınar sokakları ve meydanında çevre bilincinin ve duyarlılığının artırılmasına yönelik çevre yürüyüşü ve temizliği yapıldı.

Akpınar Kaymakanlığı, Belediye Başkanlığı,ilçe halkı ve okul idaresinin destek verdiği ‘Temiz Çocuklar ve Temiz Akpınar’ etkinliğinde  öğrenciler  sıfır atık ve çevre kirliliğini gündeme getirmek amacıyla  evsel, cam, kağıt ve plastikten oluşan atıkları toplayarak dikkat çekti.

Okul Müdürü Yalçın Sağlam,Sıfır Atık Projesi ile amacın  çocuklara çevre bilincini, çevre duyarlılığını kazandırmak olduğunu belirtti.

Comments

comments

Bu haber 8229 kez okundu.
Manşet Haberleri - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.