ALDIĞIM KURBANLIK GEBE ÇIKTI DERDİNE SON

  Kırşehir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği aldığımız dişi kurbanlık hayvanların gebe çıkmaması için Türkiye de ilk defa bir birlik tarafından yapılan bir hizmet ile gebelik tespiti yapıyor. Veteriner hekim vasıtası ile de tesbit edilebilen gebelik sürecinde çıkan sorunların önüne geçmek isteyen Kırşehir birliği, 8 ekip aracı ile hizmetlerini en üst seviyeden vermeye devam […]
Genel - 21 Ağustos 2017 16:11 A A

 

Kırşehir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği aldığımız dişi kurbanlık hayvanların gebe çıkmaması için Türkiye de ilk defa bir birlik tarafından yapılan bir hizmet ile gebelik tespiti yapıyor.

Veteriner hekim vasıtası ile de tesbit edilebilen gebelik sürecinde çıkan sorunların önüne geçmek isteyen Kırşehir birliği, 8 ekip aracı ile hizmetlerini en üst seviyeden vermeye devam ediyor.

Veteriner kontrolünde 90 gün ve üzeri gebeliklerin tesbit edildiği ve daha erken gebelikler görülemediği ve kurban kesiminde hem üreticinin hem kurban sahibinin sıkıntı çektiği için 28  günlük gebelikleri bile tespit edebilen ultrason cihazı ile kontrol hizmti veren Kırşehir damızlık ve sığır yetiştiricileri birliği, talep halinde yerinde ultrasonlu muayene yapıp sonuç veriyor.

8 kişilik ekibi ile her köy ve ilçeye de hizmet veren birlik , üyelerine ücretsiz verdiği bu hizmeti vatandaşa sadece 15 TL ye yardımcı oluyor.

Türkiye genelinde en gelişmiş ve hızlı hizmeti veren Kırşehir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği , sabah 9 dan gece 11 e kadar sahada üreticinin ve tüketicinin yanında olmaya gayret ediyor.

Bu hizmetten yararlanmak isteyenler için birlik numaraları : 0386 213 00 66 ve 0545 290 70 93

Comments

comments

Bu haber 8703 kez okundu.
Genel - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.