ALKIŞLANACAK PROJE

 Bir çok eğitim kurumu, örgüt ve stk proje üretip sosyal sorumluluğunu yerine getirmeye çalışıyor. MEB de uygulamaya geçireceği projeyle hem Kırşehirlileri tebessüm ettirecek hemde mesleki alanda staj yapmış olacaklar. Bu kapsamda Kırşehir il Milli Eğitim Müdürşüğü bir açıklama yayınlayarak projenin başlayacağını bildirerek proje hakkında küçük bilgilendirmelerde bulundu. Kırşehir il Milli eğitim Müdürlüğün den yapılan açıklamada […]
Genel - 8 Mart 2018 19:29 A A

 Bir çok eğitim kurumu, örgüt ve stk proje üretip sosyal sorumluluğunu yerine getirmeye çalışıyor.

MEB de uygulamaya geçireceği projeyle hem Kırşehirlileri tebessüm ettirecek hemde mesleki alanda staj yapmış olacaklar. Bu kapsamda Kırşehir il Milli Eğitim Müdürşüğü bir açıklama yayınlayarak projenin başlayacağını bildirerek proje hakkında küçük bilgilendirmelerde bulundu.

Kırşehir il Milli eğitim Müdürlüğün den yapılan açıklamada şöyle denildi;

 

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi ilimiz Merkez ve ilçelerinde de uygulanmaya başlanmıştır.

Projenin amacı: Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede, ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir yada küçük onarımının yapılması; İhtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesidir.

İlimiz Merkezde bulunan meslek lisesi öğrencileri bu kapsamda; ev temizliğinden tutun da bahçe bakımına, yemek yapmaktan kitap okumaya, ciltbakımına; sobalı evde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin soba-baca temizliğinden evde kullanılan aletlerin güvenli kullanımı hakkında bilgilendirmeye ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmesine kadar pek çok konuda ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz yaşlılara yardım ellerini uzatacaklardır.

Tabi ki bunların hepsi belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz yaşlılara yapılacaktır. Bu projeyle meslek lisesi öğrencilerimiz halkla dayanışma, yardımlaşma içerisinde olacaktır. Halk- öğrenci iletişimi güçlenecektir. Yapılacak şeyler küçük gibi görünse de belki mutluluk atladığımız küçük şeylerde saklıdır.

Bu proje Kapsamında yapılacak çalışmalar Meslek Liselerimizin Web sayfasında yayımlanmaktadır.

İlimiz Merkezde Faaliyet Gösteren Meslek Liseleri:

  • Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Mesleki Eğitim Merkezi

Comments

comments

Bu haber 8643 kez okundu.
Genel - 19:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.