Alman Uyruklu Karl Müslüman Oldu

Kırşehir İl Müftülüğüne müracaat eden Alman uyruklu  Karl Heinz Ernst Schnee, ihtida töreni ile müslüman oldu.
Manşet Haberleri - 9 Eylül 2019 16:55 A A

Kırşehir İl Müftülüğüne müracaat eden Alman uyruklu  Karl Heinz Ernst Schnee, ihtida töreni ile Müslüman oldu.

Alman Karl Heinz Ernst Schnee, Kırşehir İl Müftülüğü’ne başvurarak Müslüman olmak istediğini belirtti. Karl Heinz Ernst Schnee için  Kırşehir  Müftülüğünde ihtida töreni düzenlendi. Törene,
İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftü yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk ve Şube Müdürü Gazi Bektaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua edilen törende, Müftü  Mehmet Yaman, İslam dini hakkında bilgi verdi, Müslümanın görevlerini ve İslam’ın beş şartını anlattı. Ardından Karl Heinz Ernst Schnee kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müftü Mehmet Yaman, Karl Heinz Ernst Schnee’ye Kuran-ı Kerim ve İslam dinini anlatan çeşitli kitaplar hediye etti, ‘ihtida’ belgesini verdi.İl Müftüsü Mehmet Yaman yaptığı açıklamada,  “Hayırlı mübarek olsun, sizi tebrik ediyorum. Şimdi bu cümleyi söylemekle birlikte yeniden doğmuş gibi tertemiz oldunuz, geçmiş günahlardan arındınız.İslama giren insanın görevleri vardır. Biraz önce söylediğiniz Kelime-i Şehadetle birlikte günde beş vakit namaz kılmak, Ramazan ayında oruç tutmak, şartlarını taşıyorsa malının, kazancının zekatını her yıl vermek ve imkanı varsa ömürde bir defa hac yapmaktır. ” dedi.

Comments

comments

Bu haber 4331 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.