Anjiyo Ünitesi Vatandaşlarımızın Hizmetine Açıldı

Geçtiğimiz yıl tarafından Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulumuna başlanan Anjiyo Ünitesi, Kırşehirli vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren hasta alımına başlayan Anjiyo Ünitesi ile Kırşehir’de anjiyo ünitesi bulunmadığı için çevre illere giden vatandaşların sorunlarına da çözüm üretilmiş oldu. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü doktorları Yrd. […]
Genel - 14 Temmuz 2017 11:37 A A

Geçtiğimiz yıl tarafından Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulumuna başlanan Anjiyo Ünitesi, Kırşehirli vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren hasta alımına başlayan Anjiyo Ünitesi ile Kırşehir’de anjiyo ünitesi bulunmadığı için çevre illere giden vatandaşların sorunlarına da çözüm üretilmiş oldu.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü doktorları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik ve Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar’ın verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıllarda günde 3 ya da 4 hasta çevre illere nakledilirken hasta kabulüne başlayan Anjiyo Ünitesi ile günde 15 hastaya kadar hizmet verilebilecek.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başlıca ölüm nedenlerinden birini kalp damar hastalıklar oluştururken gelişen teknoloji ve erken teşhis yöntemleri ile artık kalp damar hastalıklarının tedavisi mümkün hale geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktoru Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik, kalp ve damar hastalıklarını erken teşhis etmede anjiyonun önemine değinerek anjiyonun bir teşhis metodu olduğunu söyledi.

Hedeflerinin öncelikle hemşireleri ve çalışanlarına anjiyo eğitimi vererek deneyimli ve başarılı bir kadro oluşturmak ve Kırşehir’de anjiyo ünitesini oturtmak olduğunu belirten Çelik, anjiyo ünitesi ile hastanelerinde iki yoğun bakım odası oluşturduklarını ve yatak sayılarını 7’den 20’ye çıkardıklarını ifade etti. Çelik, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Biz, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, Yrd. Doç. Dr. Sinan Cemgil Özbek, Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Sökmen, Uzm. Dr. Caner Özgökçe, Uzm. Dr. Muhittin Demirel, Uzm. Dr. Serkan Sivri ile 7 kişilik bir kadroyuz ve Kırşehirli halkımızın tüm kalp sorunlarına anında müdahale için buradayız. Artık çevre illere hastalarımızı sevk etmek yerine hastanemizde anjiyo tedavisini 15 dakika içinde yapıyoruz.”

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktoru Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar ise son birkaç yılda üniversitemiz ve Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarının çabaları ile anjiyo ünitesini açtıklarını belirtti. Bundan sonraki hedeflerinin yedi gün 24 saat çalışmak olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, “Kırşehir halkının sağlık açısından tüm kalp rahatsızlıklarını tedavi etmeyi amaçlamaktayız.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik ve Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjiyo Ünitesi açılmasına destek veren Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu teşekkür etti.

Comments

comments

Bu haber 12774 kez okundu.
Genel - 11:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Mustafa AKYÜREK 3 Ağustos 2017 22:43

    Emeği geçen tüm hekimler ile özellikle Uzm. Dr. Caner Özgökçe, beyefendiye bilgi, beceri ve üstün gayretlerinden dolayı şükranlarımı arz ederken Yüce Mevla güleryüzünü hiç düşürmesin…