ARİF KILIÇ TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADI

3 Mayıs ‘Türkçüler Günü’ kutlanırken, bir mesaj yayınlayan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türk Milleti’nin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sardığı günümüzde ‘milliyetçiliğin’ bayram gününü olarak idrak etmenin önemine dikkat çekti. BAŞKAN KILIÇ, “TÜRKÇÜLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”   –  3 Mayıs ‘Türkçüler Günü’ kutlanırken, Türk Milleti’nin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sarmaya […]
Genel - 2 Mayıs 2018 11:55 A A

3 Mayıs ‘Türkçüler Günü’ kutlanırken, bir mesaj yayınlayan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türk Milleti’nin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sardığı günümüzde ‘milliyetçiliğin’ bayram gününü olarak idrak etmenin önemine dikkat çekti.

BAŞKAN KILIÇ, “TÜRKÇÜLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

 

–  3 Mayıs ‘Türkçüler Günü’ kutlanırken, Türk Milleti’nin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sarmaya ve kaplamaya başladığı bir dönemde, ‘milliyetçiliğin’ bayram günü olarak idrak etmenin önemine değinen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, “3 Mayıs 1944 tarihinin 74. yıldönümünün bir toparlanmaya, silkinmeye ve yeniden şahlanışa vesile olması en samimi dilek ve duamdır” dedi.

“TÜRK MİLLETİ HİÇBİR ZAMAN BASKIYA BOYUN EĞMEMİŞTİR”

İç ve dış tehdit kanallarının genişlediği, milli birlik ve beraberlik iradesinin beka düzeyinde tartışmaya açıldığı, millet ve milliyetçiliğin karşı taarruzlarla değersizleştirilmeye çalışıldığı bir dönemde 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutlanmasının önemine işaret eden MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türk Milliyetçilerinin,  yaşadıkları her devirde, bulundukları her zeminde, baskıya, zulme ve haksızlığa boyun eğmediklerini, yozlaşma ve yabancılaşmaya teslim olmadıklarına dikkat çekti.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ; DAĞILMANIN KARŞISINDAKİ EMNİYETTİR”

Her türlü saygı ve takdire müstahak olduklarını mücadele disiplinleriyle, ahlaki tutarlıklarıyla, istikrarlı ve iddialı hayatlarıyla da gösterdiklerini ifade eden MHP İl Başkanı Kılıç, “Biliyoruz ki Türk Milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır. Yine biliyoruz ki, Türk Milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir.  Türk Milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet,  gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir” diye konuştu.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ; İNANÇLARI UĞRUNA HER TÜRLÜ BEDELİ ÖDEMEYE  HAZIR OLDUKLARINI GÖSTERMİŞTİR”

Milli menfaatlerin ön planda tutulmasının, milli tez ve tercihlerin belirleyici olmasının, millet ve vatan değerlerinin korunması için Türk Milliyetçileri üzerlerine ne düşüyorsa yaptıklarını ve bundan sonrada yapmaya   devam edeceklerini  ifade eden Başkan Kılıç, “Bu sebeplerden dolayı, bozuk, saplantılı, çarpık ve milli nitelikten yoksun yönetim anlayışları Türk Milliyetçiliğine ve aziz mensuplarına zorluk çıkarmışlar, eziyet çektirmişler ve boyunduruk altına almak için her yolu denemişlerdir. 3 Mayıs 1944 olaylarıyla birlikte fitili ateşlenen gelişmelerin seyrine bakıldığında bu hakikatler berrak şekilde fark edilebilecektir. Hürmetle andığımız merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey’in haklı ve masum olduğu bir konuyla ilgili yargılanması amacıyla Ankara’ya gelişi 3 Mayıs olaylarını başlatmış ve yaşananlar milliyetçilik tarihinin dönüm noktalarından birisi olmuştur. Türk Milliyetçileri tek parti döneminin tahammülsüz ve dayatmacı yöntemlerine karşı sivil ve demokratik tepkilerini göstermişler, inançları uğruna her bedeli ödemeye hazır olduklarını ispatlamışlardır. İşkenceler fayda etmemiş, tehditler sonuç vermemiş, cezaevi şantajı hiçbir Türk Milliyetçisini yolundan çevirememiştir.”

 

Comments

comments

Bu haber 5497 kez okundu.
Genel - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.