ARTIK SÖZ SAHİBİ BİR POLİTİKACI

Finlandiya’da Juha Sipila liderliğindeki merkez sağ hükümetin istifası sonrasında ülke 14 Nisan’da sandığa gitti… Seçimlerde Mucurlu Merve Çağlayan da yarıştı. Mucurlu aday  1000 oy farkla meclise giremezken oyunu 3 kat artırarak ülke siyasetinde söz sahibi  bir politikacı haline geldi. 200 milletvekilinden oluşan Finlandiya Parlementosu için yapılan seçimlerde oy kullanan yaklaşık 4 milyon 250 bin seçmenin 8 […]
Manşet Haberleri - 15 Nisan 2019 16:27 A A

Finlandiya’da Juha Sipila liderliğindeki merkez sağ hükümetin istifası sonrasında ülke 14 Nisan’da sandığa gitti… Seçimlerde Mucurlu Merve Çağlayan da yarıştı. Mucurlu aday  1000 oy farkla meclise giremezken oyunu 3 kat artırarak ülke siyasetinde söz sahibi  bir politikacı haline geldi.

200 milletvekilinden oluşan Finlandiya Parlementosu için yapılan seçimlerde oy kullanan yaklaşık 4 milyon 250 bin seçmenin 8 binini Türkler oluşturdu.

İklim Değişikliği ve İslamofobi tartışmalarının gölgesinde girilen seçimlerde 5 Türk aday arasında tek kadın aday olarak Yeşiller Partisi’nden 25 yaşındaki Mucurlu Merve Çağlayan da yarıştı.

Bir önceki seçimlerde 17 milletvekili çıkan bölgede 16. sırada yer alan Çağlayan Bölgenin 15 vekil çıkarmasıyla parlamento dışında kaldı.

#Merve2019 vaalivideo

Se on vihdoin täällä! Vaalivideoni, jonka toivon tarjoavan teille raapaisun minusta itsestäni ihmisenä vähän pintaa syvemmälle. Olen ehdolla eduskuntaan, sillä ihmisoikeudet ja ilmasto tarvitsevat puolustajaansa nyt enemmän kuin koskaan. Videon tekeminen kosketti minua hyvin paljon, miltä se teidän mielestänne näyttää?Jos pidät näkemästäsi, muista numero 196 kun äänestät Pirkanmaalla!

Merve Caglayan paylaştı: 28 Mart 2019 Perşembe

Kırşehirli olduğunu her platforma beyan eden Çağlayan, oyunu 3 kat artırarak partisinde ve bölgede söz sahibi bir politikacı oldu.

 

Comments

comments

Bu haber 6945 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.