Aşıkpaşa Hastanesi Açılıyor mu? Satılıyor mu?

Borçları karşılığında el değiştiren ve İş insanı Musa Gül tarafından yeniden açılacağı ilan edilen Aşıkpaşa hastanesinin binasının icra ile satıla çıkarıldığı ortaya çıktı. Borçları karşılığında Musa Gül’e geçen hastanenin borçlarının ödenemediği için Halkbank tarafından temlikte olan borçların tahsili icra yoluyla satışa çıkarak karşılanacağı öğrenildi. Basın toplantısı düzenleyen İş İnsanı Musa Gül, gazetecilere 10 milyon masraf […]
Genel - 2 Temmuz 2021 22:12 A A

Borçları karşılığında el değiştiren ve İş insanı Musa Gül tarafından yeniden açılacağı ilan edilen Aşıkpaşa hastanesinin binasının icra ile satıla çıkarıldığı ortaya çıktı.

Borçları karşılığında Musa Gül’e geçen hastanenin borçlarının ödenemediği için Halkbank tarafından temlikte olan borçların tahsili icra yoluyla satışa çıkarak karşılanacağı öğrenildi.

asikpasa-hastanesi

Basın toplantısı düzenleyen İş İnsanı Musa Gül, gazetecilere 10 milyon masraf ettiğini beyan ederken diğer borçlarla ilgili ödeneceğini beyan etmişti. Diğer borçların nasıl ödeneceği yönünde açıklama yapmayan Musa Gül’ün, binanın mülkünün icra yoluyla satılmasına göz yumduğu iddia edildi.

Hisseleri hastane borçlarını ödemeyi taahhüt ederek devir alan Musa Gül’ün Halkbank borcunu ödemeyerek, fahiş masraflar yaptığını iddia ederek, ana borçları kapatmayarak,  Binanın açık arttırma ile icra kanalı ile satışına yani şirketin öz sermayesinin satışı ile şirkete zarar verdiği iddia ediliyor.

Musa Gül’ün yapılan devir sözleşmesinde Borç karşılığı hisse devir aldığı gözlemleniyor.

Satışın ve devrin usulsüz olduğu yönündeki dilekçenin Kırşehir 2. asliye hukuk mahkemesine intikal ettiği öğrenildi.

Comments

comments

Bu haber 11585 kez okundu.
Genel - 22:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.