AYNI SPORLA BİRİ ZAYIFLADI DİĞERİ KİLO ALDI

 Kaman ilçesinde yaşayan Ayşe Semiha ve Kardelen Özdemir kardeşler, yaşadıkları kilo ve sağlık problemlerini spor yaparak çözdü. Aşırı kilo sorunu yaşayan 17 yaşındaki Kardelen Özdemir ile zayıf olduğu için kilo almak isteyen ablası Ayşe Semiha Özdemir (18), Kaman Gençlik Merkezindeki kurs faaliyetleri kapsamında spor yapıyor. Kilo ve sağlık problemleri yüzünden 3 yıl önce ablasıyla spora başladığını […]
Genel - 17 Temmuz 2018 13:35 A A

 Kaman ilçesinde yaşayan Ayşe Semiha ve Kardelen Özdemir kardeşler, yaşadıkları kilo ve sağlık problemlerini spor yaparak çözdü.

Aşırı kilo sorunu yaşayan 17 yaşındaki Kardelen Özdemir ile zayıf olduğu için kilo almak isteyen ablası Ayşe Semiha Özdemir (18), Kaman Gençlik Merkezindeki kurs faaliyetleri kapsamında spor yapıyor.

Kilo ve sağlık problemleri yüzünden 3 yıl önce ablasıyla spora başladığını söyleyen Kardelen Özdemir, spor sayesinde sağlık problemlerini aştığını anlattı.

13 yaşında 70 kiloya kadar ulaştığını belirten Özdemir, şunları kaydetti:

“Spora ablamla beraber başladım. Ben kilo vermek, ablam da kilo almak için spora başladı. O zamanlar 70 kiloya yakındım. Kick boks sporu yaparak antrenörümüz Osman Öztürk sayesinde 55 kiloya düştüm. Kilo problemim artınca doktora gittim ve diyabet başlangıcı olduğunu öğrendim. Spora başlayarak hem diyabet hastalığını yendim, hem de iyi bir sporcu olmak için spora devam ettim. Amacım da Kaman’a kick boks sporunda başarılar getirmek.”

Kardeşinin aksine spora kilo almak için başladığını belirten Ayşe Semiha Özdemir ise spora başladığında 42 kilo olduğunu ve spor yaparak şuan ideal kilosu olan 50 kiloya geldiğini ve çok sağlıklı bir şekilde spora devam ettiğini ifade etti.

Kaman Gençlik Merkezi kick boks antrenörü Osman Öztürk de iki kardeşin kilo problemlerini sporla çözdüklerini dile getirerek, kilo vermenin en sağlıklı yönteminin spor olduğunu kaydetti.

Comments

comments

Bu haber 12860 kez okundu.
Genel - 13:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.