BABALAR ET YEMEZ Mİ?

Sene 80’den sona 90’dan önce. İlkokuldayım, babam devlet memuru, evimize pek et girmezdi. Annem çok güzel yemekler yapar, babam parça etleri kaşığın sırtıyla iteklerdi. Bendeki soru işareti biraz kızgıncaydı. Babam ağzının tadını bilmiyormuydu? Eti nasıl sevmezdi? Günler ayları, aylar seneleri kovaladı. Kendi çocuklarımla sofrada otururken, bir anda o sahne gözümde canlandı, babamın kaşıkla eti iteklediği […]
Genel - 2 Ekim 2017 12:54 A A

Sene 80’den sona 90’dan önce. İlkokuldayım, babam devlet memuru, evimize pek et girmezdi. Annem çok güzel yemekler yapar, babam parça etleri kaşığın sırtıyla iteklerdi. Bendeki soru işareti biraz kızgıncaydı. Babam ağzının tadını bilmiyormuydu? Eti nasıl sevmezdi?

Günler ayları, aylar seneleri kovaladı. Kendi çocuklarımla sofrada otururken, bir anda o sahne gözümde canlandı, babamın kaşıkla eti iteklediği sahne, kendime gediğimde bende kaşıkla eti çocuklarımın önüne doğru itekliyordum o an anladım ki Babam eti seviyormuş.

Bu hafta aile haftası, “Toplum içindeki en küçük bütün”.  Toplumu oluşturduğu kadar toplum kalitesini de belirleyen en büyük faktör AİLE.  Her bireyin özel olduğu aile yapısı, toplumu müreffeh seviyelere taşımak için iyi bir lokomotif olsa gerek.

Biz kız çocuklarımıza dikkat et yavrum diyeceğimize erkek çocuklarımıza çevrenize rahatsızlık verme dediğimizde bu tren daha hızlı gider. Biz “Anne Babaya Of Bile Deme”sözünü içselleştirdiğimizde daha huzurlu toplumu yakalayacak gbiyiz. Başına büyük sıkıntılar gelmiş insanların altına imza atacağı bir durum var ki oda “Herkes Gider Sadece Ailen Kalır Yanında”…

Comments

comments

Bu haber 6548 kez okundu.
Genel - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.