BABALARA GELDİK

Düşünün bakalım. Bir gün evinize iki hırsız girer. Evinizde değerli ne var ne yok her şeyi çalar. Hırsızları görürsünüz. İsimlerini tesbit edersiniz. Gidersiniz karakola.  Delilleri ile birlikte hırsızların ismini ifadenizde verirsiniz.  Şikayetçi olur Devletin Adaletine güvenip evinize gidersiniz. Aradan belirli bir süre geçer. Bir gün evinize bir yazı gelir. Yazıda şu yazar. Falanca gün filanca […]
Genel - 11 Aralık 2017 11:41 A A

Düşünün bakalım. Bir gün evinize iki hırsız girer. Evinizde değerli ne var ne yok her şeyi çalar. Hırsızları görürsünüz. İsimlerini tesbit edersiniz. Gidersiniz karakola.  Delilleri ile birlikte hırsızların ismini ifadenizde verirsiniz.  Şikayetçi olur Devletin Adaletine güvenip evinize gidersiniz.

Aradan belirli bir süre geçer. Bir gün evinize bir yazı gelir. Yazıda şu yazar. Falanca gün filanca saatte şu sayıdaki yazınızla ilgili karakolumuzca yapılan soruşturma  için Şikayetçi olduğunuz hırsızlar yetkilendirilmiştir. Evrak numaranız … tır.   Konunun araştırılmasını bu saatten sonra şikayetçi olduğunuz hırsızlar yapacaktır.

Ne düşünürsünüz? Soruyorum sizlere.? Bunun manası Adaletin içini boşaltmak değilmidir. İnsanlar haklarını nasıl arayacak.

Evet  MAALESEF bu durumu yaşadım.

15 Temmuz da gazi olmuş bir kardeşiniz olarak yıllar sonra memleketime Şirin Kırşehir’ime dönüş yaptım.  Burada kimsenin kadrolu şakşakçısı olmadığımdan, takla atmadığımdan ve sebebini ileride teferruatlı olarak  kamuoyuna anlatacağım bazı konulardan dolayı şahsımı  LİNÇ ETMEYE  kalkışan  BABALAR , OĞULLAR ve YAVERLERİ sahneye çıktı.

Bende bu LİNÇ girişiminden dolayı başıma gelenleri madde madde BİMER ‘e yazdım ve sabırla cevabını bekledim. Gelen cevap yukarıda misalini verdiğim cevabın tıpatıp aynısıydı.  BABALAR ile ilgili Şikayetlerim incelenmiş gereğinin yapılması için falanca gün filanca sayı ile BABALAR a gönderilmiştir.

Anlıyacağınız BABALARA GELDİK.

BİMER artık amacından sapmıştır. Artık gereğini yapan bir kurum olmaktan çıkıp kim kimi şikayet ediyorsa onu bildirme işlevini görmektedir.

Babalara da geliriz belalara da düşeriz. Hiç sıkıntı yok…

Hasbünallah çeker , Allahu Teala ne güzel vekil. Ne güzel Mevla ne güzel bir yardımcıdır der hesabını  hem bu dünyada hem de Ahirette sorarız.

Bugün BABALAR a gelmiş olabiliriz ama yarın hepimiz bir top pamukla TIPALARA da geleceğiz. Bu fani dünyadan asıl dünyamıza göç ettiğimizde bizim yanımızda olabilecek ve kurtarabilecek tek şey Salih amellerimiz ve Rabbimizin rızasıdır.

O Adaletlidir. Zerre kadar Haksızlık etmez. Ve hesabı çetin olandır.

Şuara suresi  112 . ve 113 . ayetler de Nuh peygamberimiz şöyle seslenmektedir:

Nûh şöyle dedi: “Onların yaptıklarına dair benim ne bilgim olabilir?”

“Onların hesaplarını görmek ancak Rabbime aittir. Bir anlayabilseniz!”

Selam ve Dua ile….

Comments

comments

Bu haber 7742 kez okundu.
Genel - 11:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.