BAŞBAKAN YILDIRIM EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ VERDİ

Başbakan Yıldırım’dan emeklilere ikramiye müjdesi Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, vergi ve prim alacaklarının yeniden yapılandırılacağını söyledi. Başbakan Yıldırım, “Bağkur borcu olup da sağlık hizmeti alamayan esnaflarımız var. Borcun varsa, sağlık hizmeti verilmiyor. Bunun da önünü açıyoruz borç ayrı, sağlık ayrı bunun pazarlığı olmaz.” dedi. Yaşlılık aylığı artıyor “Yaşlılık aylığından yararlanan 600 bin […]
Genel - 30 Nisan 2018 19:04 A A

Başbakan Yıldırım’dan emeklilere ikramiye müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, vergi ve prim alacaklarının yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım, “Bağkur borcu olup da sağlık hizmeti alamayan esnaflarımız var. Borcun varsa, sağlık hizmeti verilmiyor. Bunun da önünü açıyoruz borç ayrı, sağlık ayrı bunun pazarlığı olmaz.” dedi.

Yaşlılık aylığı artıyor

“Yaşlılık aylığından yararlanan 600 bin vatandaşımız var.” diyen Başbakan Yıldırım, “Bunların 266 lira olan aylığını 500 liraya çıkarıyoruz. İki katına yakın bir artış yapıyoruz.”

Üniversitelerden kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt imkanı

Başbakan Yıldırım, üniversitelerden kaydı silinen öğrencilerle ilgili olarak da “Kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt yaptırma ve eğitimini tamamlayıp diploma alma fırsatı veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu sene yaş çay kilogram fiyatına 2 lira 45 kuruş olarak karar aldıklarını belirten Yıldırım, “Alım fiyatı bu olacak. Bunun altında olmayacak.” dedi.

Emeklilere ikramiye

Yıldırım, “(Emeklilere) Ramazan ve kurban bayramları öncesi biner lira ikramiye vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Comments

comments

Bu haber 5215 kez okundu.
Genel - 19:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.