Başbakan Yıldırım’dan Bankalara Faiz Uyarısı

Aklınızı Başınıza Toplayın, Gereğini Yaparız Dedi Bankaların vahşi faiz uygulamalarından şikayet eden Başbakan Yıldırım, bankaları uyararak “Aklınızı başınıza toplayın ya da biz bunun tedbirini alırız” dedi. İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıda sanayicilere seslenen Başbakan Binali Yıldırım, bankaların yüksek faiz uygulamaları nedeniyle sanayicilerin çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, bankalara çok sert uyarılarda bulundu. Yakında faize […]
Genel - 23 Haziran 2017 11:19 A A

Aklınızı Başınıza Toplayın, Gereğini Yaparız Dedi

Bankaların vahşi faiz uygulamalarından şikayet eden Başbakan Yıldırım, bankaları uyararak “Aklınızı başınıza toplayın ya da biz bunun tedbirini alırız” dedi.

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıda sanayicilere seslenen Başbakan Binali Yıldırım, bankaların yüksek faiz uygulamaları nedeniyle sanayicilerin çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, bankalara çok sert uyarılarda bulundu.

Yakında faize karşı harekete geçeceklerini ve yaptığı bu çağrının “hareketten önce son çağrı” olduğunu belirten Yıldırım “Tren kalkıyor. Hareketten önce son çağrıyı yapıyorum. Ya adam gibi bir faiz oranını benimsersiniz, ya da biz bunun da tedbirini alırız. Bunu bankacılarımız tehdit olarak algılamasın. Ellerinden paralarını alacak değiliz. Elimizde araçlarımız var. Nasıl ki tedbirlerimizle sanayicilerimizi rahatlattıysak, bankacılar için de gerekeni yaparız. Bankacılar bizim çaresiz olduğumuzu sanmasın. Bizim de elimizde araçlarımız var. İstiyoruz ki tatlılıkla olsun” dedi.

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

Bizde bir söz var. El eli yıkar, el de yüzü yıkar. Şimdi bankaların yüz yıkama zamanı. Bankacılarımızdan gerekeni yapmasını bekliyoruz. Ama çok zamanımız da yok. Hepimiz aynı gemideyiz.

Her durumda kar eden bir sektör olur mu kardeşim.Sanayici akıl tesi alın teri döküyor sonunda bakıyor el elde baş başta. Bankalar her durumda kar ediyor.

Comments

comments

Bu haber 5097 kez okundu.
Genel - 11:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.