BAYRAKTA AL OLANLAR GÖZLERDE YAŞ OLDU

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği ile Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri tarafından  ’Bayrakta Al Olanlar Şehitlerimiz’ adlı şiir ve müzik dinletisi gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Hoca Ahmet Yesevi Cami imamı İdris Durmuş’un Kuranı Kerim tilaveti’nin okunması ile devam etti. Programda konuşan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve […]
Genel - 9 Mayıs 2018 01:08 A A

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği ile Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri tarafından  ’Bayrakta Al Olanlar Şehitlerimiz’ adlı şiir ve müzik dinletisi gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Hoca Ahmet Yesevi Cami imamı İdris Durmuş’un Kuranı Kerim tilaveti’nin okunması ile devam etti.

Programda konuşan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, 185 şehit ailesinin emri altına girmekten onur ve şeref duyduğunu belirtti.Mutlu Kılıçaslan,” 26 Ekim 2017 tarihinde göreve gelen ekibimiz ve 120 üyemiz ile Ahi Evran Camisinde mevlit ve dualarla  ana,baba,eş,kardeş,evlat bildiğimiz 185 şehit ailesinin emri altına girmekten onur ,şeref duyuyoruz”dedi.

“Vatan İçin Canını Feda Eden Şehitlerimizi Anıyoruz”

Şehitlik mertebesinin askerliğin son türbesi bir görev olduğunu belirten Kılıçaslan,” Türk vatanının  kutsallığını, Türk devletinin namusunu ve bayrağımızın şanını canından üstün tutan şehitlerimiz ne mutlu ki size en kutsal emanetinizin aldığınız gibi lekesiz ve tertemiz sahibine ulaştırdınız.Onlar ölümsüzlük şerbetini içenlerdir. Onlar vatan,namus uğruna destanlaşanlardır.Onlar şehitliğin askerliğin son rütbesi görevleridir. Terörle Mücadele’de pek çok askerimizi ve öğretmenlerimizi şehit verdik. Onlar kahramandı, cesurdu. Memlekete sevdalıydılar. Ülkemizin bağımsızlığı , bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde şehitlikler de elbiseleri dahil çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde kefensiz bazıları da mezar taşı olmadan ama  görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde canlarını feda eden yüreği pek Polis şehitlerimiz askerlerimiz,hak ve menfaatleri korumak uğruna görev yaparken çeşitli ülkelere hain saldırılara maruz kalan şehitlerimizi yurdumuzun en ücra köşelerinde insanımızı aydınlatmak yolunda cefakar ve fedakarca görev yaparken şehit edilen öğretmenlerimizi millet ve şükran duygularımızla anıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Kılıçaslan’ın konuşmasının ardından Doğu ve Güneydoğu’da görevlerini icra ederken şehit düşen Kırşehirli asker ve polislerin yer aldığı bir sinevizyon gösterime sunuldu.Yakınlarının resmini gören şehit aileleri gözyaşlarını tutamadı.

Program Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiirler ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.

Programa Şehit Aileleri, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Refik Balay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara,Malül Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, İş-kur Müdür vekili Ahmet Hamdi Ünal, Tügva başkanı sergen Özdemir, Türk Eğitim sen başkanı Bilal Türk, Türk Sağlık Sen Başkanı Nevzat Kurt, Sağlık Sen Başkanı Yasin Yücesan Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Bölümü öğrencileri,davetliler katıldı.

Comments

comments

Bu haber 8263 kez okundu.
Genel - 01:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.