Bayram Gibi Bayram

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırşehir’de coşkuyla kutlandı.
Manşet Haberleri - 29 Ekim 2019 13:48 A A

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırşehir’de coşkuyla kutlandı. Cacabey Meydanı’ndaki kutlama törenlerinde verilen asker selamları dikkat çekti.

Cumhuriyetin 96. Yılı kutlamalarına Vali İbrahim Akın başta olmak üzere Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende konuşan Vali İbrahim Akın, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadığımızı söyledi.

ASKER SELAMI VERDİLER

Şiirler ve halk oyunlarıyla başlayan programda mehteran takımı gösterisinin ardından Türk ordusu için asker selamı verdi. Boks ve taekwondo sporcuları da gösterilerinin ardından asker selamı vererek kahraman Türk ordusuna selamlarını gönderdi.

HALK DANSLARI VE SEMAZEN GÖSTERİSİ

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cacabey Meydanı’nda semazen gösterisine de sahne oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen koreografi çalışmasında semazenler de halk dansı yapan öğrencilere eşlik etti.

ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Program sonunda öğrenciler tarafından yine asker selamı eşliğinde  dev Atatürk posteri ve Türk Bayrağı açıldı.

Program 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verildiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamaları, Tören Geçişi ile sona erdi.

KUTLAMALARDAN GERİYE KALAN FOTOĞRAFLAR;

Comments

comments

Bu haber 6179 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.