Bayram Nedeniyle Yollarda Denetimler Artırıldı

Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ilimiz sınırları içerisindeki uygulama noktalarını gezerek denetimleri yerinde incelediler. İlk olarak Kırşehir-Kırıkkale karayolu Hamit Köyü mevkinde yer alan uygulama noktasını ziyaret eden Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, denetimler hakkında bilgiler alarak yolculuk yapan vatandaşlarımızla sohbet ettiler. Ardından Kaman yol kavşağında yer […]
Manşet Haberleri - 10 Ağustos 2019 16:30 A A

Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ilimiz sınırları içerisindeki uygulama noktalarını gezerek denetimleri yerinde incelediler.

İlk olarak Kırşehir-Kırıkkale karayolu Hamit Köyü mevkinde yer alan uygulama noktasını ziyaret eden Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, denetimler hakkında bilgiler alarak yolculuk yapan vatandaşlarımızla sohbet ettiler.

Ardından Kaman yol kavşağında yer alan trafik kontrol noktasını ziyaret eden Vali Akın ve Emniyet Genel Müdürü, sürücülerden kurallara uyma konusuna hassasiyet göstermelerini rica ederek araçlarda bulunan çocuklara da içinde kırmızı düdük, karne, boyama kitabı ve oyuncak bulunan çanta hediye ederek çocuklardan arabayı kullanan büyüklerini hata yaptıklarında uyarmalarını istediler.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Bayram tatili boyunca insanlarımızın güvenli bir ortamda yolculuk yapmaları, gidecekleri yerlere sağ salim varması için hem Emniyet Genel Müdürlüğümüz hem de Jandarma Genel Komutanlığımız bütün imkânlarını seferber etmiş durumda. Yollarda alınması gereken bütün tedbirler alındı. Hız limitine uyulması, emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, trafik kurallarına uyulması konusunda duyarlı olunmasını vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız önemli ve mübarek günlerimizden biri olan Kurban Bayramını hem kendimiz hem de sevenlerimiz açısından acıya dönüştürmeyelim. Çocuklarımızı da polislerin mesai arkadaşı olarak görüyor ve onları da bu işin içine katmak istiyoruz. Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığımızca yürütülen kampanyalarla ilgili çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Şu anda Kırşehir ilimizin girişinde Sayın Valimizle birlikte yapılan kontrol denetimleri yerinde görüyoruz. Ayrıca sahada görev yapan bütün emniyet ve jandarma teşkilatı personelimize kolaylıklar diliyor, vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Bu vesileyle, herkesin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Bilindiği gibi bayramlarda trafik yoğunluğu normal günlerin üzerine çıkıyor. Trafik kazalarının en aza indirilmesi hatta hiç kaza olmaması, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması adına ciddi denetimler yapılmaktadır. İlimizde 120 km uzunluğunda olan Kayseri-Ankara anayolu üzerinde ve şehir içindeki kavşaklarda gerek emniyet teşkilatımız, gerekse jandarma teşkilatımız birçok noktada sıkı denetimler yapıyor. Sürücülerimizden hız limitine riayet etmeleri, araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları, emniyet kemeri takmaları, uykusuzken araç kullanmamaları konularına özellikle hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Akpınar ilçemizde yer alan Yaşam Tünelinde sürücülerimizi tünele davet ederek trafik kurallarına uymazsa neler olacağını görüntülü olarak izletiyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı varacağı yere sağ salim gitmesini sağlayarak sevdiklerine kavuşmasını sağlamaktır. Bugün de Sayın Emniyet Genel Müdürümüz ile birlikte uygulama noktalarını gezerek hem yapılan kontrolleri denetliyor, hem de yolculuk yapan vatandaşlarımızla sohbet ederek onları trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. Ayrıca, çocuklarımıza İçişleri Bakanlığımızca uygulamaya konulan “Kemerin Ses Getirsin” kampanyası ile ilgili bilgiler aktararak çocuklarımızı araç kullanan büyüklerini uyarmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle, bütün Kırşehirli hemşerilerimizin ve milletimizin Kurban bayramını tebrik ediyor, kazasız belasız yolculuklar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran’ın da yer aldığı programda Vali Akın ve Emniyet Genel Müdürü Aktaş, araçlardaki vatandaşlarımızın ve milletimizin huzurlu bir bayram geçirmesi için büyük bir özveriyle çalışan personelin Kurban Bayramını tebrik ettiler.

Comments

comments

Bu haber 3468 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.