Belediye personeline iş güvenliği eğitimi

Kırşehir Belediyesi personeline iş güvenliği eğitimi verildiği bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamada, hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programın belediye personelinin, iş kazalarına karşı bilinçlendirilmesinin amaçlandığı belirtildi. İş güvenliği uzmanı tarafından verilen eğitimde, çalışma mevzuatı, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri güvenliğinin sağlanması, iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı […]
Genel - 29 Kasım 2018 20:11 A A

Kırşehir Belediyesi personeline iş güvenliği eğitimi verildiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programın belediye personelinin, iş kazalarına karşı bilinçlendirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

İş güvenliği uzmanı tarafından verilen eğitimde, çalışma mevzuatı, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri güvenliğinin sağlanması, iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı alınması gereken önlemlerin anlatıldığı vurgulanan açıklamada, pek çoğu ölümle sonuçlanan bu kazaların, özellikle geride kalan aileler için büyük yıkım olduğu dile getirildi.

Eğitime çok sayıda belediye personelinin katıldığı aktarılan açıklamada, iş yapılırken tedbirli olmanın önemine dikkat çekildiği kaydedildi.

Comments

comments

Bu haber 3727 kez okundu.
Genel - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.