Belediyenin 9 Aylık Bilançosu Açıklandı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , 9 aylık dönemde 70 milyon liralık borç ödediklerini ve 50 milyon liralık da yatırım yaptıklarını açıkladı.
Manşet Haberleri - 11 Aralık 2019 15:07 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , 9 aylık dönemde 70 milyon liralık borç ödediklerini ve 50 milyon liralık da yatırım yaptıklarını açıkladı.

Kırşehir Belediyesi’nin 463 Milyon liralık borcunu belediye binasına astığı tablo ile duyuran Ekicioğlu göreve geldiği günden bugüne Kırşehir Belediyesi’nin değişen bilançosunu açıkladı.

Ekicioğlu Aralık Ayı meclis toplantısında belediyenin bilançosu ile ilgili meclis üyelerine bilgi verdi. Ekicioğlu, devraldıkları 463 Milyon liralık borcun 70 Milyon TL’sini ödediklerini ve 50 Milyon TL de yatırım gerçekleştirdiklerini açıkladı. Daha önce 2018 yılı yatırım programına alınan ancak rafa kaldırılan Kırşehir Çevre Yolu projesinin ihale edilmeden kendi asfalt ve işçileriyle düşük bir maliyetle bir kısmının tamamlandığını belirten Ekicioğlu, ” Başkan yardımcılarımızla ve müdürlerimizle Karayolları Müdürlüğüne gittik,”Burayı nasıl çözeceğiz? ” diyerek masaya oturduk. Onlar mıcırını verdi biz makinelerimizi verdik. Asfalt tesislerimizi devreye soktuk ve beraber ürettik. Kendi işçilerimizle yaptık ve daha ucuza mal ettik. Önümüzde bir 6 aylık daha süreç var daha rahat nefes alabilmemiz için. Borçlarda ciddi bir azalma var.

ŞEHİRİÇİ OTOBÜS TERMİNALİ

Eski yönetim sağolsun bize bir terminal projesi bıraktı. Projenin kaba inşaatının yüzde 40’ı bitmişti, yılbaşına kadar kaba inşaatı bitirmeyi hedefliyoruz. Kredi falan da çekmedik. Yine eski yönetimden kalan bir sert çalışması vardı.Onun da kalanı için 15 milyonluk bir yatırım yaptık. Öncelikli ihtiyacımız olan yollarımız vardı acil yapılması gereken örneğin; Sosyal bilimler lisesinin yolu, yurdun yolu, organize sanayiye bağlanan yollar vardı. Kendi imkanlarımızla , kendi tesislerimizde günlük 800 ton civarında asfalt üretimimiz var. Bunlarla birlikte hiç bir ihaleye çıkmadan bu yolları yapacağız.” dedi.

BORÇLARI ÖDÜYORUZ, AMA…

“Biz borçlar AK Parti veya CHP döneminin demiyoruz. Biz yerel siyaset yapmak istemiyoruz. Biz yerelde nasıl hizmet ederiz derdindeyiz. Ama şunu da bilmemiz gerekiyor. Arsa satışlarımızı verseler bizim hiç bir sorunumuz kalmayacak. En son önceki yönetim döneminde Bağbaşı TOKİ’den çevre ve şehirciliğe 1 Milyon 500 bin TL teminat verilmiş biz seçildikten sonra bizden bu para talep edildi. Biz de dedik ki ”Biz henüz yeniyiz. Bütçemiz müsait değil zaman tanıyın.” Aralık’ın 15’ine kadar gün tanıdılar resmi yazıyla. 2 gün önce bu parayı yatırdık. Şimdi çevre şehircilik ne diyor; bu paranın faizini ödeyeceksiniz. Tamam, o da devletin kurumu ama olay şu; Rahat bıraksanız daha çok çalışacağız. SGK’ya da, müteahitlere de, çevre şehirciliğe de borçlarımızı ödüyoruz.”

 

Comments

comments

Bu haber 5978 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.