BELEDİYEYE SORUYORUZ. YİNE Mİ KAMU ZARARI?

MASAL PARKI MI? PARK MASALIMI? Kırşehir belediyesinin lokomotif projelerinden bir tanesi olan MASAL PARKI hakkında birçok soru cevap beklerken, yeni bir soruda daha gün yüzüne çıktı. Sayıştay raporlarına göre yapmış olduğu, hizmet almış olduğu neredeyse bütün işlerinde KAMU ZARARI ibaresi bulunan ve geri tahsile zorlanan belediyemiz hesaplarında irili ufaklı birçok hesap hatası yüzünden trilyonlarca lira […]
Genel - 20 Ağustos 2017 18:24 A A

MASAL PARKI MI? PARK MASALIMI?

Kırşehir belediyesinin lokomotif projelerinden bir tanesi olan MASAL PARKI hakkında birçok soru cevap beklerken, yeni bir soruda daha gün yüzüne çıktı.

Sayıştay raporlarına göre yapmış olduğu, hizmet almış olduğu neredeyse bütün işlerinde KAMU ZARARI ibaresi bulunan ve geri tahsile zorlanan belediyemiz hesaplarında irili ufaklı birçok hesap hatası yüzünden trilyonlarca lira kamu zararı meydana geldiği iddia ediliyor.

İri hesap hatalarından bir tanesi de masal parkı inşaatı işinde tespit ediliyor.

Sayıştay raporlarına göre 690.841.20 TL kamu zararına sebebiyet verildiği ve bu konunu sorgu edildiği görülüyor.

İddia edilen kamu zararının nasıl tahsil edildiği, kimlere rücu edildiği, hata yapanların hükmünün kesinleşip kesinleşmediği, hata yapanlar ve kamu zararının meydana gelmesini sağlayanlar hakkında idari soruşturma açılıp açılmadığı nı kamuoyu soruyor ve cevabını yetkililerden bekliyor.

 

 

Comments

comments

Bu haber 7241 kez okundu.
Genel - 18:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.