BESYO Öğrencileri Ampute Milli Takımını Ziyaret Etti.

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri Ampute Milli Takımını ziyaret etti. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımını ziyaret eden BESYO öğrencileri, milli takım oyuncularının tecrübelerini dinledi. Engellilere yönelik düzenlenen spor faaliyetler ve toplumdan beklentilerinin görüşüldüğü ziyarette, Ampute Futbol Milli Takımının Avrupa şampiyonu olduktan sonraki […]
Genel - 4 Nisan 2018 16:56 A A

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri Ampute Milli Takımını ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımını ziyaret eden BESYO öğrencileri, milli takım oyuncularının tecrübelerini dinledi.

Engellilere yönelik düzenlenen spor faaliyetler ve toplumdan beklentilerinin görüşüldüğü ziyarette, Ampute Futbol Milli Takımının Avrupa şampiyonu olduktan sonraki hedefleri konuşuldu.

AEÜ Dr. Öğretim Üyesi Levent Var’ın koordinatörlüğünde yapılan ziyarette öğrenciler Milli Takım Teknik Direktörü Uğur Özcan, takım kaptanı Osman Çakmak ve diğer oyuncularla sohbet ederek, Ampute Futbol Milli Takımını Ahi Evran Üniversitesine davet etti.

Öte yandan, BESYO Spor Yöneticiliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, bedensel engeli bulunan ve maddi durumları yeterli olmayan iki kişiye tekerlekli sandalye hediye etti.

Tekerli sandalye dağıtım töreninde konuşan Var, toplumun bir parçası olan engellilerle destek olarak, farkındalık oluşturmak istediklerini, herkesin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

Comments

comments

Bu haber 8649 kez okundu.
Genel - 16:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • kemal 12 Mayıs 2018 07:50

    varolun gençler. helal olsun