BİLİNÇLİ GENÇLİK İÇİN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARETLER

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA milli bir gençlik ruhunun yayılması için çalışmalarını sürdürüyor. Lise öğrencilerinin milletimiz ve devletimiz için Canından geçmiş Şehitlerimize karşı bilinçli ve duyarlı olması için çalışmalar yürüten TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği son olarak öğrenciler ile birlikte Şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu.   TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir “Güçlü Türkiye’nin inançlı ve milli bir […]
Genel - 28 Eylül 2018 15:39 A A

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA milli bir gençlik ruhunun yayılması için çalışmalarını sürdürüyor. Lise öğrencilerinin milletimiz ve devletimiz için Canından geçmiş Şehitlerimize karşı bilinçli ve duyarlı olması için çalışmalar yürüten TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği son olarak öğrenciler ile birlikte Şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu.

 

TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir “Güçlü Türkiye’nin inançlı ve milli bir gençliğe sahip olması için gece gündüz faaliyetlerimizi genç kardeşlerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda gençlerimize en güzel örnek olacak olan Vatan için canından geçen Şehitlerimize karşı borçlarını bilmeleri ve onların emanetleri olan ailelerini sahiplenecekleri bir ruha sahip olmaları dileğimizdir. Bu  amaçla Şehit ailelerimize ziyaretler düzenledik. Şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerinin misafiri olup  hatırlarını ve bir dileklerinin olup olmadığını sorduk. “ ifadelerini kullandı.

Ziyarete ilişkin bir diğer açıklamada Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan’dan geldi, Sevilen Başkan Tügvaya Teşekkür ettiği açıklamasında şu ifadelşere yer verdi;

TEŞEKKÜRLER TÜGVA, Derneğimiz ve TÜGVA vakfı ile ortaklaşa düzenlenen programda şehit ailelerimizin unutulmaması ve belirli günlerde hatırlanmaması adına 02/11/2017 tarihinde Hakkari ili Şemdinli ilçesinde Şehitlik mertebesine ulaşan piyade sözleşmeli er Tayfun KAVUN’ un’ ailesine ziyaret gerçekleştirdik.
Etkinliklerimiz kapsamında Merkez İl ve ilçelerde bulunan şehit ailelerimiz ziyaret edilerek Ahde vefa görevimizi yerine getireceğiz.
Ziyaretlerimiz kapsamında derneğimizi ve ailelerimizi yalnız bırakmayan TÜGVA Başkanı Sergen Özdemir, TÜGVA Lise Koordinatörü Esma Çetinkaya ve Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

TÜGVA ailesi olarak Kırşehir Şehit Aileleri derneği ile birlikte 2 Kasım 2017’de Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler ile sağlanan temas sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Er Tayfun Kavun’un ailesini ziyaret ettiklerini belirten Özdemir “ Şehitlerimiz bize değeri ödenemeyecek bir Vatan ve geride ailelerini bırakıyorlar. Bizde onların bu emanetine layıkıyla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onların Anneleri, Babaları, kardeşleri bizimde Annemiz, Babamız ve Kardeşimizdir.” diyen , Özdemir proje kapsamında her hafta farklı öğrenciler ile birlikte Şehit Ailelerini ziyaret etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Onların emanetlerine layık bir gençlik yetiştirmenin en büyük arzuları olduğunu belirten Özdemir : “ Bu amacımız için çaba sarf etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 8271 kez okundu.
Genel - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.