BİNLERCE PROJEYİ GERİDE BIRAKTI

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri binlerce projeyi geride bırakarak Kırşehir ve Kırşehir hayvancılığı için çok önemli olan ekipmanları Kent hayvancılığına kazandırmayı başardı. Birlikten yapılan açıklamada yüzde 95 hibe ile alınacak ekipmanların detayları sunulurken,Birlik yönetiminin geleceğe sağlam adımlarla basacak enerjisi olduğu da deklare edildi Geçtiğimiz günlerde adı DSYB genel başkanlığı için anılan Bülent Ozan’ın Kırşehir Çiftçisi […]
Genel - 3 Nisan 2018 15:38 A A

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri binlerce projeyi geride bırakarak Kırşehir ve Kırşehir hayvancılığı için çok önemli olan ekipmanları Kent hayvancılığına kazandırmayı başardı.

Birlikten yapılan açıklamada yüzde 95 hibe ile alınacak ekipmanların detayları sunulurken,Birlik yönetiminin geleceğe sağlam adımlarla basacak enerjisi olduğu da deklare edildi

Geçtiğimiz günlerde adı DSYB genel başkanlığı için anılan Bülent Ozan’ın Kırşehir Çiftçisi ve hayvancılığı için hizmetlerimiz bitmedi diyerek teklifi reddettiği iddia ediliyordu, Tanap la yapılan hibe anlaşmasıyla Yapacağı hizmetlere hız kazandırdığı görüldü.

Birlikten yapılan açıklamada şöyle denildi ;

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu adına Birlik Başkanı Bülent Ozan ve Başkan Yardımcısı Nurettin Alkan Ankara Hilton Otelinde düzenlenen programda Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt adlı TANAP  Sözleşmesini İmzaladı

“Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projesi” TANAP bünyesinde binlerce projeyi geride bırakarak %95 hibe oranı ile kabul edildi.

Üyelerinin süt üretiminde ve satışında yüksek kapasitesine ulaşabilmesi için canla başla çalışan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği emeklerinin karşılığını alıyor.

Kırşehir’imiz adına büyük değer olan proje tamamlanınca  12 adet 5 tonluk, 10 adet 1 tonluk, 60 adet 500 litrelik süt soğutma tankları, analiz cihazları ve alet-ekipmanlarıyla beraber Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin hizmet ağına eklenecektir.

Damızlık Sığır Yetiştirimini bütün olarak ele alan birlik Başkanı Bülent Ozan  çalışmalarına bir yenisini eklemek, üyelerimizin diğer sorunlarına çözüm üretmek adına kaliteli yönetimi ve uzman teknik personelleriyle sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Gücümüz ve potansiyel enerjimiz yerindedir.

 

Comments

comments

Bu haber 6721 kez okundu.
Genel - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.