Bir Sağlık Kurumu Düşünün…

Adamlar neler yapıyor…
Genel - 15 Ağustos 2019 15:44 A A

Bir sağlık kurumu düşünün…

Ne yönetimi düzgün ne de hizmeti…

Ameliyathanesinde kullandığı dikiş iplerinin tarihi geçmiş…

Para karşılığı rapor hazırlayan…

Kimin eli kimin cebinde belli olmayan…

Doktorları yönetime, yönetimi doktorlara yaptığı hizmeti peşkeş çeken…

Görevini kötüye kullanarak hasta hayatını tehlikeye atan…

Düşündünüz mü?

Bu düşündükleriniz şu an ilimizde hizmet veren bir sağlık kurumunda gerçekleşiyor. Bu ve benzeri birçok nahoş durumun yaşandığı kurumda biraz araştırma sonucunda daha neler oraya çıkacağı ise merak konusu.

Mecliste Doktor Vekil bulunduran ilimizde sağlık problemlerinin bu kadar fazla olması hem hastaları hem sağlık çalışanlarını çileden çıkarmış durumda. Devlet hastanesinden sıra alamayan vatandaş zor da olsa parasını çıkıştırarak özel hastane yolunu tutuyor. Ancak orada da manzara farklı değil.

Hasta ve çalışanların şikâyetlerine göre ilimizdeki bir hastanede çeşitli yolsuzluklar ve görevi kötüye kullanmalar mevcut. ‘Para’ ile çalışan sağlık kurumu yine para için her şeyi yapıyor. Hastanede kullanılan malzemelerin çoğunun tarihi geçmiş, doktorların maaşı ödenmiyor. Buna rağmen vatandaşın cebinden çıkan para nereye gidiyor belli değil. Doktorlar maaş alamayınca kendilerince çözüm bulmuş olacaklar ki para karşılığında şehir dışına rapor yazıp gönderiyorlar. Hastane içindeki çarpık ilişkilerden bahsetmiyorum bile… Zira özel hayat her zaman önemlidir. Özel hayat demişken; sanıyorum ki yine ‘parasızlıktan’, yasa dışı kürtajlar yaparak, onu da beceremeyip hastayı ölümün kıyısına getiren doktorlar var.

Ve daha neler neler…

Bundan sonraki kısmı da soruşturma raporlarını kaynak edinerek yazmak isterim.

SAĞLICAKLA kalın…

Comments

comments

Bu haber 6750 kez okundu.
Genel - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.