BİR YILLIK ÇALIŞMADA SONA GELİNDİ

Geçtiğimiz Yıl Haziran Ayında Başlayan Altyapı Sonrasında Yapılan Asfaltlama İle Çalışmalar Bitme Noktasına Geldi… Başkan Bahçeci: “Kırşehir’e uzun yıllar hizmet edecek yollara kavuşmuş oluyoruz” Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, tamamlandığında Kırşehir’in çehresini değiştirecek olan Asfalt atımı ve yol yapımında incelemelerde bulundu. Asfalt kaplama çalışmalarına ara vermeden devam eden Kırşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına Lise […]
Genel - 6 Haziran 2017 11:29 A A

Geçtiğimiz Yıl Haziran Ayında Başlayan Altyapı Sonrasında Yapılan Asfaltlama İle Çalışmalar Bitme Noktasına Geldi…

Başkan Bahçeci: “Kırşehir’e uzun yıllar hizmet edecek yollara kavuşmuş oluyoruz”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, tamamlandığında Kırşehir’in çehresini değiştirecek olan Asfalt atımı ve yol yapımında incelemelerde bulundu.

Asfalt kaplama çalışmalarına ara vermeden devam eden Kırşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına Lise Caddesi ve Mehmet Ali Altın Bulvarı’nda devam ediyor.

Asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Yol çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ankara Caddesini geçen hafta bitirdik. Belediye’den stadyuma doğru inen Mehmet Ali Altın Bulvarı çalışması devam ediyor. Yarın asfalt serimi başlayacak üç gün içerisinde bitireceğiz. Pazar günü itibarıyla Lise Caddesi ve Belediye kavşağından itibaren kazım çalışmaları başladı. Hedefimiz Kütüphane kavşağına kadar olan kısmı Bayrama kadar bitirerek, trafiğe açmak. Yol çalışmaları hemen hemen bitme noktasına geldi. Bayramdan sonra da hızlı bir şekilde kaldırımların, orta refüjlerin peyzaj çalışmalarını başlatacağız. Hızlı bir şekilde şehrimizin merkezindeki bu çalışmalarımızın son noktası olan peyzaj, kaldırım, orta refüjler, bisiklet yolları çalışmalarına bayramdan sonra başlayacağız” dedi.

Yolların son derece yüksek standartta yapıldığını belirten Başkan Bahçeci, “Kırşehirlilerin sabırlarını biraz zorlamış gibi oldu, ama Kırşehir adına en doğru işi yaptık. Gelişi güzel asfaltı serelim diye yapabilirdik, ama biraz vakit alsın, doğru olanı teknik açıdan Kırşehir için doğru olanı yapalım arzusunda olduk. Sabırlarından dolayı Kırşehirlilere teşekkür ediyorum. Kırşehir’e uzun yıllar güzel hizmet edecek olan yollara kavuşmuş oluyoruz. Aynı şekilde kaldırımlarımız, orta refüjlerimizde yapacağımız çalışmanın da standardı son derece yüksek olacak. Çalışmalarımıza geçen yıl Haziran ayında başladık, bu yıl Haziran’da yol çalışmalarını hemen hemen bitirmiş olacağız. Bir yılda bu kadar ağır bir çalışmayı yapmak bana göre başarıdır. Hemşehrilerimiz niye gecikti diye soruyor, ama böyle bir çalışma Kırşehir’de olmadığı için bunu kıyaslama şansı yok. Eskiden olduğu gibi kazalım üstüne bir kat asfalt atalım diyebilirdik, bu en kolay işlerden bir tanesi. Bu standartta bu işler yapılmış bir çalışma Kırşehir merkezde olmadı. Teknik açıdan kıyasladığımızda bu süreler son derece makul sürelerdir. Kırşehirli hemşehrilerime sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Bahçeci, Cacabey Meydanı’na kaldırılacak olan Atatürk büstü inşaatını da inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

 

Comments

comments

Bu haber 5155 kez okundu.
Genel - 11:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.