Yetişkin Gençler Bocce Ligi”nin Açılışı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, “Yetişkin Gençler Bocce Ligi”nin açılışında, “Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için farklı farklı spor faaliyetleri gerçekleştiriyoruz, bocce de bunlardan biri”dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, Çubuk Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, yaşlılara yönelik fiziksel aktivite çalışmaları […]
Spor - 10 Mayıs 2017 15:34 A A

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, “Yetişkin Gençler Bocce Ligi”nin açılışında, “Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için farklı farklı spor faaliyetleri gerçekleştiriyoruz, bocce de bunlardan biri”dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, Çubuk Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, yaşlılara yönelik fiziksel aktivite çalışmaları kapsamında “Yetişkin Gençler Bocce Ligi”nin açılışı yapıldı.

Etkinliğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi ve Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kırşehir’deki huzurevlerinde kalan yaşlılarımız katıldı.

Bakan Kaya, buradaki konuşmasında, yaşlıların baş tacı olduğunu, onların sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli tüm gayretin gösterildiğini belirtti.

Bakanlık olarak strateji planlarında “aktif yaşlanma” başlığı altında çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Bakan Kaya, “Bu kapsamda huzurevlerimizde birçok fiziksel aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için farklı farklı spor faaliyetleri gerçekleştiriyoruz, Bocce de bunlardan biri. Aynı zamanda bocce, yaşlıların sağlığına zarar vermemesi dolayısıyla sakatlanma riski olmayan bir spor ve aktif dinlenmeyi sağlaması amacıyla yaşlılar için en uygun sporlardan bir tanesi” diye konuştu.

Bakan Kaya, 2016 Şubat ayından itibaren huzurevlerinde Bocce etkinliklerinin başlatıldığını, huzurevlerinde Nisan ayında düzenlenen Bocce yarışmasında başarılı sonuçlar elde edildiğini aktardı.

45 İl 78 Huzurevi 700 lisanslı sporcunun katılımı ile yetişkin gençler bocce ligi 03.05.2017 tarihinde Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın startı vermesiyle başlamış bulunmaktadır. Huzurevlerinde kalan yaşlılarımızın aktif yaşama katılım sağlamaları ve aktif yaşamaları amaçlanmıştır. İlimiz Huzurevinde kalan yaşlılarımızdan İsmail Fındık, Sefer Gürler, Yusuf Boynuince, Ender Uygungil, Ramazan Gönç, Köksal Pınarbaşı ve Günaydın Kaya Ankara Gicik Huzurevi ile gerçekleşen karşılaşmada 12-9 Kırşehir Huzurevimiz galip gelmiştir.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak sporcu yaşlılarımıza gerçekleşecek diğer müsabakalarda başarılar diliyoruz.

Comments

comments

Bu haber 7556 kez okundu.
Spor - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.