BÖYLE Mİ TURİZM ŞEHRİ OLACAĞIZ

2017 Şubat ayında yapılan en son törende Vali Necati Şentürk döneminde Karakurt Termalkent Turizm Geliştirme Kooperatifi yetkililerinin sözleşme imzaladığı törende, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan da hazır bulunmuş ve açıklamalarda bulunmuşlardı. “Yeni yapılacak olan Karakurt Kaplıcası, yap-işlet-devret projesiyle hazırlandı. Şirket, kaplıcayı 25 yıl süreyle çalıştıracak, sonra […]
Genel - 3 Eylül 2018 15:27 A A

2017 Şubat ayında yapılan en son törende Vali Necati Şentürk döneminde Karakurt Termalkent Turizm Geliştirme Kooperatifi yetkililerinin sözleşme imzaladığı törende, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan da hazır bulunmuş ve açıklamalarda bulunmuşlardı.

“Yeni yapılacak olan Karakurt Kaplıcası, yap-işlet-devret projesiyle hazırlandı. Şirket, kaplıcayı 25 yıl süreyle çalıştıracak, sonra yeniden İl Özel İdaresine devrecedek. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılacak otel 5 katlı ve 400 yataklı olacak. Modern bir otelde ne varsa bu kaplıcada da o imkânlar fazlasıyla olacak. Otelde verilen hizmetler her kesimden vatandaşımıza hitap edebilecek. Yazın kullanılabilecek açık yüzme havuzları da olacak. Kaplıcanın karşı tarafından bulunan Roma Hamamı’nın da otel ile birlikte hizmete açılmasını planlıyoruz. Projenin iki yılda tamamlanmasını hedefliyoruz.”

 

Tek bir Taş parçasının  dahi oynatılmadığı tarihi alanda yapılacak çalışmalarla ilgili Kırşehir  İl Özel İdare yetkilileri her sene açıklama yaparak bu bölgenin turizme açılacağını ifade ederek gazete manşetlerinde kendilerine yer bulmaktaydı.

Buna benzer bir çalışma ise komşumuz Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde bulunan halk arasında ’Kral Kızı’ olarak da bilinen, ’Basilica Therma’ adlı Roma Hamamı’nın halka ve turizme kazandırılması çok kısa sürerek bizlerede örnek teşkil etmesi gerekirken Karakurt’un tarihi yapıları çürümeye terk edilmekle çözüm için gerekli mercilerin harekete geçmesi bekleniyor.

                                                                                                                                                   BU HALDEYDİ

 

                                                                                                                                                            BÖYLE OLDU

 

 

Comments

comments

Bu haber 7558 kez okundu.
Genel - 15:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.