BOZTEPE DE CHP DEN AK PARTİYE GEÇİŞLER

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Berken ile eşi Gülnaz Berken pastisinden istifa ederek AK Parti’ye geçtiğini açıklamasının ardından, CHP Boztepe İlçe Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı. AK Parti Kırşehir 5’inci Kadın Kolları Kongresi’ne katılarak, burada bir konuşma yapan ve 80 kişiyle birlikte istifa ettiğini açıklayarak AK Parti’ye geçtiğini belirten Mehmet Emin Berken’e […]
Genel - 26 Şubat 2018 15:46 A A

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Berken ile eşi Gülnaz Berken pastisinden istifa ederek AK Parti’ye geçtiğini açıklamasının ardından, CHP Boztepe İlçe Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı.

AK Parti Kırşehir 5’inci Kadın Kolları Kongresi’ne katılarak, burada bir konuşma yapan ve 80 kişiyle birlikte istifa ettiğini açıklayarak AK Parti’ye geçtiğini belirten Mehmet Emin Berken’e rozetini AK Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz takarken, CHP Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

CHP’DEN 80 KİŞİNİN İSTİFASINA YALANLAMA GELDİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Belten ile eşi Feleknaz Belten pastisinden istifa ederek AK Parti’ye geçtiğini açıklamasının ardından, CHP Boztepe İl Başkanlığı parti binasında basın toplantısı düzenlendi.

CHP Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu, CHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Emin Belten ve eşi Feleknaz Belten’in noter kanalı ile istifa ettiğini doğrularken,80 kişinin istifa söylentisinin yalan olduğunu söyledi.

CHP Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu

Elimde mevcut iki tane Kırşehir 2.Noter’den istifa metni vardır.(CHP) Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Belten’in istifasından bir gün akşamı postaneden bana tebliğ edilmiştir.Boztepe’de şuan 240 tane üye sayım var.Bunun 183 tanesi erkek,55 tanesi de kadın üyem mevcuttur.

Bu şahsın bu beyanlarıyla bildiğiniz gibi AK Parti tarafından algı operasyonu  yapılarak partimizin adına çok yanlış bir şekilde iftira atılmıştır.

Biz demokrasiyle mücadele eden insanlardan biriyiz.Demokrasinin ne olduğunu çok iyi bilen bir insanız.Eğer gerçekten 80 kişinin istifası gerçek olsaydı bugün basın mensuplarının önünde istifa edecektik.Gerekli olan yasal haklarımız ne ise ona kadar gideceğim.Bu şahsın daha önceden AK Parti üyesi olup İl Meclisi üyeliğinde partimize geçmeden önce AK Parti ile pazarlık etmiştir.AK Parti tarafından müsamaha edilmeyince,AK Parti’den istifa etti aynı zamanda seçim süreci içerisinde CHP’ye geçmiştir.

Bu şahsın AK Parti tarafından oğlunun devlet hastanesine 3 ay öncesinden işe başlatıldı.İstifa etmeden önceki akşamında benimle şöyle bir sohbeti olmuştur:”Milletvekilleri beni Ankara’ya çağırıyor.Beni sıkıştırıyorlar.Sayın Başkanım partiden istifa etmemi söylüyorlar ”dedi.Ben de ona şunu söyledim:”Buradaki olan tezgahları Ankara’ya mâl etme.Böyle bir şey varsa adabında yap” dedim.O da dedi ki ben istifa etmek zorundayım ve mecburum.”

Eğer mecbursan sana yakışan şu:”Mademki bu konu sen kafana koydun dürüstçe yapacağın bir iş var.Önce belediye meclisi üyeliğinden istifa edeceksin.CHP etkisi altından kurtulacaksın.Onurluca,şereflice istifanı özgür hakkını kullanacaksın.

Biz Boztepe’de onurlu şerefli bir siyaset yapıyoruz.AK Parti bunu bildiği için Belediye Başkanlığını kazanacağımız bildiği için elinden gelen çamur ne ise yapmaya çalışıyorlar.Eğer AK Parti askeri ücretli bir çocuğu tehdit ederek böyle bir siyaset batsın.Bir geçimin,bir yaşamın ne olduğunu bilen insanlarız.

Avukatlarımızla görüşeceğiz.Yasal hakkımız ne ise sona kadar gideceğiz”dedi.

CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin ise şunları söyledi:

Bu istifa zorla istifa ettirilmiştir.Bu kişi AK Parti’nin kadrosuna geçmiştir.Biz kimseye kırılmış değiliz.AK Parti’nin yöneticileri şunu iyi bilmeli.Biz CHP iktidarında asla insanların ırkını,mezhebine,cinsiyetine,ideolojine bakmaksızın sadece insan esas olarak hizmet edeceğiz.Çünkü biz insanları yaratandan ötürü seviyoruz.

AK Parti 16 yıldır kendinden olanlara yaşam tanıyor kendinden olmayanlara zulüm ediyor.Bugün görüyoruz Cumhuriyeti yöneten anlayış ve zihniyet Cumhuriyeti kuranlarla rövanş peşine düşmüşler.

Bu vatandaşa baskı uygulayıp istifa ettirmiş olabilirsiniz.Parti içinde CHP’yi yuhlatmak yakışmayan bir tabloydu.Şiddetle yöneticileri kınıyorum.Eğer bu atkılım biz de olsaydı tebrik ederiz.Biz bu tercihe saygı duyardık.

Boztepe halkı demokrasiye inanmış bir halk.Referandumda her türlü baskıya rağmen Boztepe halkım hayır kampanyası yürüterek birinci olarak “hayır” çıkmıştır.

 

 

Comments

comments

Bu haber 9682 kez okundu.
Genel - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.