BU BIÇAK BU KARPUZU KESMEZ

Devlet politikalarından en büyük payı alarak, gelişme sağlayan hastanelerin günlük hizmet alınan görüntüleme merkezlerinin bile şu anda haftalar sonraya gün verilmesiyle işlerin yanlış giden bir taraflarının olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor. Başhekiminden, sağlık sendikasına kadar, eczanesinden, hastane müdürüne kadar yıllarca fetöye hizmet eden sağlık camiasının  büyük oranda temizlendiği ve yeni devletçi yapıya bürünmesi için bütün […]
Genel - 25 Mayıs 2018 00:50 A A

Devlet politikalarından en büyük payı alarak, gelişme sağlayan hastanelerin günlük hizmet alınan görüntüleme merkezlerinin bile şu anda haftalar sonraya gün verilmesiyle işlerin yanlış giden bir taraflarının olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor.

Başhekiminden, sağlık sendikasına kadar, eczanesinden, hastane müdürüne kadar yıllarca fetöye hizmet eden sağlık camiasının  büyük oranda temizlendiği ve yeni devletçi yapıya bürünmesi için bütün vatanseverler elini taşın altına koydular, elini taşın altına koyanlar bile bedel ödemek zorunda kaldı.

Son günlerde “seçilmişler” ve “atanmışlar” olarak sağlık camiasının dışına taşıp siyaset ve bürokrasiyi meşgul eden hatta taraf olmaya zorlayan gelişmeler atananların “aksayan  sağlık işleyişini” gün yüzüne çıkartmakla beraber seçilmişlerin “kontrol edilemeyen güç “ konumuna soktuğu gözlemleniyor.

Bir çok iddianın yüzlerce sağlık çalışanı tarafından dillendirilerek eleştirdiği olayların arkasındaki huzursuzluk, iş yavaşlatmalar, adı konulamayan grevler, psikolojik baskılar, güç gösterimlerine dönüştü.

Tehdit, mobing, mesai takibi, grev gibi, aşağılama, eziyet  gibi  iddiaların havada üşüştüğü sağlık camiasında ezilen taraf maalesef yine emek veren sağlık çalışanları ve vergi veren vatandaş oluyor.

ARKANIZA YASLANIN , DERİN BİR NEFES ALIN, İDDİALARA VERECEĞİNİZ CEVAPLARI HAZIRLAYIN

Sağlığın yüz akı olan 112 ekiplerini kendi amirleri olan sağlık il müdürlüğü yetkilisi  Resmi kurumlarda yaptığı görüşmelerde İTİBARSIZLAŞTIRMAYA YÖNELİK SÖZLER sarf ettiği iddialar arasında, bir çok kez kendisine bağlı olan 112 ekipleri ile ilgili Kırşehir genelinde bir çok kurumda “bunlar beceriksiz” “bunlar damar yolu bile açamaz” diyen yetkiliniz var mı ?

112 sağlık ekiplerinin özverili çalışmaları olmasa hastane yönetimindeki kargaşaya öfke duyan vatandaş sizi taşa tutar bundan haberiniz var mı?

190 kişi olan 112 ekibini aşağılamak için Acil serviste eğitim vermeye göndermeye çalışarak plan yaptığınız gerçeğini gizleyebilecekmisiniz ?

(yeni doğum yapmış )Sütçü kadın çalışanları acilde görevlendirerek cezalandırmanızın açıklaması var mı?

BU BIÇAK BU KARPUZU KESMEZ

112 istasyonları normal yaşam standartlarının çok çok altında olmasına rağmen, işinin hakkını veren, Türkiye’de zirveye oynayan Umke ekibini diri ve aktif tutan bu sağlık kahramanlarını hangi hak ile aşağılayıp istasyonlara 4 kanepe bile almaktan ACİZ  yönetim sisteminizle  kurum dışında kendi çalışanlarınızı küçük düşürüyorsunuz, anlaşılan “sizin bıçağınız bu karpuzu kesemeyecek”

Göz polikliniği doktorlarının aşırı iş yükünü protesto etmek için iş yavaşlattığı, bu eylem sonrasında birkaç günde yapılabilecek ameliyatlar 6-7 ay sonrasına kadar süre verilerek vatandaş mağdur ediliyor.

Sağlık bakanlığının uygulamaya koyduğu  akşam 19.00’a kadar göz polikiliniği çalışması sonrası sağlık il müdürlüğünün 10 hekimi sıralı olarak nöbete bırakması, buraya kadar il müdürlüğü normal olanı halk için faydalı olanı yapıyor ama ne oluyorsa aksama ve vatandaşın mağduriyeti doğuyor.

Aynı  gizli grev Kulak Burun Boğaz bölümünde oluştu iddiaları beraberinde ameliyatlar için 4 aylık süre verildiği bilgisi edinildi.

Bir zamanlar bir yıl sonraya randevu verilen MR görüntüleme hizmetleri Son 15 yılda sağlık yatırımları ile aynı gün içerisinde hizmet vermeye kadar gelmişken, Kırşehir şu anda bir  ay sonrasına gün atarak yine halkı mağdur eden bir işe imza atıyor.

SEN AĞA BEN AĞA BU İNEĞİ KİM SAĞA ? SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TARTIŞMA, GRUPLAŞMA ve AYRIŞMA ……… 

YETER ARTIK

Binlerce sağlık çalışanı icra ettiği mesleği daha insani şartlarda yerine getirmek için belli haklar ve uygun şartlar arayışı içerisinde sendikalar ile ortak hareket edip beklentilerini ilgili mercilere iletebiliyor.

Kırşehir Sağlık sen başkanı Yasin Yücesan’ın sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşım ve iddialara göre Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu’nun  sendika yöneticisi olan  çalışanlarına Baskı tehdit ve mobing uygulaması ile patlak veren  krizler Bürokrasi ve siyaset ortamında gergin bekleyiş olarak sıcaklığını koruyor.

 

Sağlık sen başkanı Yasin Yücesan’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ( 24 saat mesai formatında çalışan taşeron işçilerin aile düzenini bozacak şekilde 12 saat mesai sistemine geçişinden rahatsızlığını  Milletvekilinin Sağlık Sen yöneticilerini hastanedeki sendika odasında ziyareti sırasında milletvekiline şikayet etmeleri üzerine durumun eski hale geri gelmesini Milletvekiline teşekkür mesajı yayınlaması ) üzerine iddialara göre Sağlık İl müdürü Suat Türkoğlu’nun bu başarının kendisine ait olduğunu sendikanın bu başarıyı sahiplenmemesi gerektiğini sendika temsilcilerine iletmesi ile çözümsüzlük sarmalı başlıyor.

 

 

Yeni bir paylaşım yapan Sağlık Sen ortada başarının olmadığını yapılan yanlıştan vazgeçildiğini belirten paylaşımda Vatana hizmet edenlerin ve kime hizmet ettiği belli olmayan diye tabir ettiği Suat Türkoğlu’nun paylaşımı beğenenleri tehdit ettiği, baskı yaptığı, mobing uyguladığı, parmak sallayarak tehdit ettiğini beyan eden sendika yöneticilerine karşılık sağlık il müdürlüğü ve il müdürü  hakkında Mobing, baskı, hakaret ve benzeri konularda  ŞİMDİLİK resmi bir müracaat olmadığı bilgisi edinildi.

Yapıldığı iddia edilen tehdit ve hakaretlerin kalabalık içerisinde olmadı, yer değişikliği ve  resmi soruşturma olmadığı öğrenilen gelişme sonrasında Sendika temsilcilerinin hafta içerisinde mesai saatlerinde şehir dışı ve şehir içi ziyaretler  yapıp yine sosyal medyadan paylaşmaları üzerine Amir konumundaki İl müdürlüğü Mesai takibine başlamasını eleştiren sendika yöneticileri  ücretsiz izine ayrılarak Sendikal faaliyetlerini bu şekilde yürüttüğü öğrenilirken, sağlık il müdürlüğünün tepkilere Amir sıfatıyla mesai takibi yapmanın görevleri olduğunu Devlet memurlarının da mesai kavramına uymaları gerektiği şeklinde yaklaştığı biliniyor.

SAĞLIK ALANINDAKİ AKSAMA VE KARMAŞIKLIKTA kim veya kimlerin ihmali varsa bir an önce sorumluluk alıp kendi iç çekişmelerini vatandaşa mağduriyet, devlete zarar olarak yansıtmaya son vermeleri gerekiyor.  

 

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 10144 kez okundu.
Genel - 00:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Mobing 25 Mayıs 2018 15:14

    Sağlıkta işler hiç yolunda gitmiyor personel mağduriyeti yaşanıyor hemşirelerin zorla görev yeri değiştiriliyor birde inatlaşıp Kimsenin yeri değişmeyecek deniyor Özellikle hemşirelerden sorumlu kişilerin herkeze mobbing uyguladığı söyleniyor.Personel ile uğraşılacağına sağlıkta ferah seviyesini yükseltmekle uğraşsalar çok daha iyi olur ne koltukmuş kimse kalkıpta sahada ne oluyor bakmıyor