Bu Fotoğraf Olayın Seyrini Değiştirecek

Habertürk’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Kırşehir’de maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Gamze Boynuince davasının seyrini değiştirecek fotoğraflar ortaya çıktı. 15 Ağustos 2018 tarihinde Kırşehir’in Çadırlıhacıyusuf köyünde köy muhtarı Bayram Zengin’in yeğeni için düzenlediği sünnet düğününde havaya ateş açılmıştı. O sırada halay çeken Gamze Boynuince(21), mermilerin isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. 24 Aralık’ta Gamze Boynuince’nin (21) ölümüyle […]
Manşet Haberleri - 2 Ocak 2020 12:43 A A

Habertürk’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Kırşehir’de maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Gamze Boynuince davasının seyrini değiştirecek fotoğraflar ortaya çıktı.

15 Ağustos 2018 tarihinde Kırşehir’in Çadırlıhacıyusuf köyünde köy muhtarı Bayram Zengin’in yeğeni için düzenlediği sünnet düğününde havaya ateş açılmıştı. O sırada halay çeken Gamze Boynuince(21), mermilerin isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. 24 Aralık’ta Gamze Boynuince’nin (21) ölümüyle ilgili 3 sanığın yargılanmasında, tutuklulardan Taner Zengin tahliye edilmiş, Bayram Zengin’in de tutukluluğunun devamına karar verilmişti. Dava 4 Şubat 2020 tarihine ertelenmişti.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

İddialara göre yaşanan olayın ardından düğünde bulunan bir grup, jandarma ekipleri gelmeden olay yerindeki delilleri karartmış, kamera kayıtlarını silmişti. Görgü tanığı olarak ifade veren Neslihan Türkyılmaz şunları söyledi: “Gamze halay çektiği sırada vuruldu. Ağzından kan geldi. Bayram olduğu yere çöktü, başını ellerinin arasına alıp ağladı. Akrabaları Bayram Zengin’in yüzünü yıkadı. Kendine gelmesi için Bayram’a tokat attı.”

Bayram Zengin savcılıktaki ifadesinde, “Gamze vurulduğunda avlunun dışında konuklarla ilgileniyordum. Havaya ateş etmedim” demişti.

Zengin, delil olarak da ruhsatlı olan Browning ve Kırıkkale marka tabancalarını teslim etmişti ancak düğüne katılanların çektiği fotoğraf ve videolarda Bayram Zengin’in belinde kahverengi kabzalı bir tabanca görünüyordu. Ancak muhtarın teslim ettiği silahlar arasında kahverengi kabzalı bu tabanca yoktu.

Görüntülerden, “Ben hiç ateş etmedim” diyen muhtarın kuzeni Taner Zengin’in de uzun namlulu silahla ateş ettiği belirlendi.

DÜĞÜN DEĞİL SANKİ SAVAŞ

Gamze Boynuince’nin ailesinin avukatı incelemeler sonrasında düğün yerinde iki şarjör, 151 boş kovan, 6 av fişeği bulunduğunu belirterek, “Düğün değil sanki savaş yapmışlar. Bu görüntülerin davanın seyrini değiştireceğine inanıyorum.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 11506 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.