BU MEMLEKETİN DELİSİ  VE AŞIĞI OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ

TDK sözlüğünde AŞIK kelimesinin karşılığı:  Bir kimseye veya bir şeye karşı aşırı sevgi ve bağlılık duyan, vurgun, tutkun kimse olarak mana buluyor. Aynı manayı bir şeyden karşılık beklemeden yapanlara DELİ kelimesi belirtiyor. Mevzu Vatan,Bayrak olunca bu insanların yakınları Deli olmuşlar ve Aşkları için hayatından seve seve vazgeçmişler ve bu insanlar yakınımızı kaybettik diyerek küskün bir […]
Genel - 15 Mart 2018 12:21 A A

TDK sözlüğünde AŞIK kelimesinin karşılığı:  Bir kimseye veya bir şeye karşı aşırı sevgi ve bağlılık duyan, vurgun, tutkun kimse olarak mana buluyor. Aynı manayı bir şeyden karşılık beklemeden yapanlara DELİ kelimesi belirtiyor.

Mevzu Vatan,Bayrak olunca bu insanların yakınları Deli olmuşlar ve Aşkları için hayatından seve seve vazgeçmişler ve bu insanlar yakınımızı kaybettik diyerek küskün bir yaşam sürmemişler. Ömürlerinin geri kalan kısımlarını diğer Şehit ailelerine adamışlar.

Bu Vatanın gerçek sahipleri olan Şehit ve Gazilerimizin kurduğu ve yönettiği dernekler STK lar içerisinde en faal ve faydalı olan örgütler olarak ön plana çıkıyor.

Kırşehir’in en faal derneği olarak Mensup ve üyelerinin sosyal hayata kazandırılmasında büyük rol üstlenen KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ geceli gündüzlü faaliyetler yaparak, yurt içinden ve dışından, şehir içinden ve dışından misafirler ağırlayıp, Şehrimizin ve Ülkemizin yöneticilerini ziyaret ederek, misafir ederek, projeler ve toplumsal bilinç kazandıran çalışmalar yaparak 90 üyesinin yanında tüm Kırşehir’den sevgi ve saygı görmeye devam ediyorlar.

23 Ekim 2017 de göreve gelen yönetim kurulu Mutlu Kılıçarslan başkanlığında 6 kişiden oluşuyor. Yunus Erdoğdu, Bayram Donat, Engin Beşkardaş,Mukaddes Ülker ve Sabriye Ülker den oluşan  Memleketin öz evlatları 26 Ekim tarihinde Ahi Evran-ı Veli camisinde okuttukları mevlüt ve dualarla göreve başladılar.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, ASP bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Azerbeycan Milletvekili Ganira Paşayeva gibi Ülke yöneticilerle görüşüp, Dernek ve faaliyetleri hakkında fikir alışverişi yapan KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ yöneticileri, Kırşehir’de yaptıkları ziyaretler ve kabullerle Şehrin bütün dokularına temas ederek büyük beğeni kazandılar.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk,Milletvekilleri  Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,Siyasi parti yöneticileri ve temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve derneklerin sık sık ziyaret ettiği KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ yapmış olduğu projelere bu yöneticileri dahil ederek BİZ BİR AİLEYİZ dediği dernek üyeleri ve şehit yakınlarının yalnız olmadıklarını hissettirmek için çaba sarf ettikleri ve bu çabanın her kesim tarafından takdir ve muhabbetle karşılandığı gözleniyor.

Yaptıkları Afrin Bölgesi Zeytin Dalı harekatına destek için ANA OCAĞINDAN PEYGAMBER OCAĞINA projesi ile 50 civarında şehit yakınını sınırda harekat yöneten Askerlerimizle kucaklaşmasını sağlayan dernek, Yurt içi ve Yurt dışı Kültür ve tarihsel gezilerine ara vermeden devam ettirecek projelerini de yaptı. Bu projelere göre yakın tarihte Bosna Hersek gezisiyle Dernek üyelerini bölgenin kültürüyle buluşturacak ve tarihi seyahatlerine İstanbul, Çanakkale, Nevşehir ile devam edecekler.

Kırşehir de bulunan 158 şehit ailesinin her birini ayrı ayrı ziyaret edip, sorun ve derlerini dinleyen, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için Devlet yöneticilerini götüren Dernek, üyelerinin Şehit yakınlarının Fotoğrafının işlendiği halı, Kur’an-ı Kerim ve şanlı Bayrağımızı hediye olarak götürüyorlar.

Şehit yakınlarıyla sevgi evleri, huzurevi gibi kurumları ziyaret ederek toplumun kaynaşması görevini yerine getirmeye çalışan dernek yapmış olduğu, resim,şiir kompozisyon yarışmalarıyla her eve girecek Memleket Sevdası konusundada emek sarf ediyor.

Tiyatro ve sinema faaliyetleriyle üyelerinin kültürel gelişimine katkı sunan dernek Kadın üyeleri tarafından her ay rutin olarak yapılan Hatim ve Mevlüt lerle şehitlerimize dua akışını kesmiyor, aynı zamanda erkek üyeler için yine kur’an-ı kerim tilaveti ve vaaz organize eden dernek bu faaliyetleri aralıksız sürdürüyor.

Sarıkamış ve Çanakkale şehitlerinide unutmayan dernek yapmış olduğu aralıksız çalışmaların detaylarını Avrupa Birliği Bakanlığı Sivil Toplum Diyaloğu toplantısında sunum yaparak anlattılar.

Şehit ailelerinin ferdi işlerinde bile yardıma koşan dernek yöneticileri, BİZ BİR AİLEYİZ dediği üyeleri için Gücünü yine onların dualarından alarak yoluna devam ediyor.

Tamamen gönüllülük esasına dayanan dernek faaliyetlerine hız kesmeden devam eden KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ yönetimine Muvaffakiyet ve başarılar diliyor ve diyoruz ki ;

ATIN İYİSİNE DORU, YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER,  BU MEMLEKETİN DELİSİ  VE AŞIĞI OLDUĞUNUZU BİLİYOR VE BÜTÜN HÜCRELERİMİZDE HİSSEDİYORUZ.

 

 

Comments

comments

Bu haber 11538 kez okundu.
Genel - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.