BU NE RAHATLIK ?

Bugün çekilen bu fotoğraf, savaştan  kaçıp gelen sığınmacıları değişik nedenlerden dolayı eleştirenleri kızdıracak cinsten. Haber merkezi ekiplerimizin çektiği görüntüde arapça konuştuğu ama nereli olduğu bilinemeyen sığınmacı kişi, etrafından geçenlerin serzenişlerinine oralı bile olmadı. Türk insanının misafirperverliği, yardım severliği, Ali cenaplığı nı esirgemediği komşu ülkelerin mağdur insanlarına açtığı kapılar, sunduğu imkanlar hem devlet nezninde hem halk […]
Genel - 23 Ağustos 2017 22:02 A A

Bugün çekilen bu fotoğraf, savaştan  kaçıp gelen sığınmacıları değişik nedenlerden dolayı eleştirenleri kızdıracak cinsten.

Haber merkezi ekiplerimizin çektiği görüntüde arapça konuştuğu ama nereli olduğu bilinemeyen sığınmacı kişi, etrafından geçenlerin serzenişlerinine oralı bile olmadı.

Türk insanının misafirperverliği, yardım severliği, Ali cenaplığı nı esirgemediği komşu ülkelerin mağdur insanlarına açtığı kapılar, sunduğu imkanlar hem devlet nezninde hem halk bazında hiç eksilmeden devam etti.

Kalabalık gruplar halinde cadde ve sokaklarımızda gürültülü ve boş boş gezmeleri insanların tuhafına gitsede misafirler diye hoş görülüyorlar, şehrin park ve alanlarını sınırsızca kullanmaları kimse tarafından yadırganmıyor, devletin verdiği desteği alamayan yerleşik vatandaş bile ‘olsun kardeşim onun daha çok ihtiyacı var ‘ diyerek sesini çıkartmıyor.

Kulaklarında modern kulaklıklar, dövmelerini gösteren marka tişörtleri ,son model telefonlarla caddelerde fink atarken milletin aklına gelen BENİM ASKERİM SURİYEDE SAVAŞIRKEN BU ADAMLAR BURADA NE GEZİYOR soruları milletin aklını karıştırırken ,

Gündüzün ışığında millet işini yapıp üç beş kuruş nafaka ile zorlu hayat koşullarını aşmaya çalışırken ŞEHRİN GÖBEĞİNDE, MİLLETE NAZİRE YAPAR GİBİ AYAKLARINI UZATIP YATMASI da abes değilde nedir.

Bu kendini bilmez şahsın yaptığı ayıp, diğer sığınmacı aileleri elbette bağlamaz, bu insanlar uygun eğitim ile topluma entegresi umarız en kısa sürede gerçekleşir. yoksa milletin kimsenin ağız kokusunu kimsenin ayak kokusunu çekecek hali de yok dermanı da yok.

 

Comments

comments

Bu haber 7568 kez okundu.
Genel - 22:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.