BÜYÜKSÜN ÇOCUK

Toplumsal olaylara duyarsız kalmayan gençlerin varlığı o gençlerin Anne Babası kadar, ülke insanını da sevindirip mutlu ediyor. Duyarsız kalmadığı gibi hem kendisine bir şeyler katarak hemde topluma farkındalık katan gençlerden bir tanesi de HAZAL AYDIN, 13 yaşındaki bu harika insan, gönüllü olarak işaret dilini öğreniyor ve toplumsal olayların hissiyatını, işitme engelli arkadaşlarına aktarıyor..   Hazal […]
Genel - 16 Şubat 2018 21:10 A A

Toplumsal olaylara duyarsız kalmayan gençlerin varlığı o gençlerin Anne Babası kadar, ülke insanını da sevindirip mutlu ediyor.

Duyarsız kalmadığı gibi hem kendisine bir şeyler katarak hemde topluma farkındalık katan gençlerden bir tanesi de HAZAL AYDIN, 13 yaşındaki bu harika insan, gönüllü olarak işaret dilini öğreniyor ve toplumsal olayların hissiyatını, işitme engelli arkadaşlarına aktarıyor..

 

Hazal Aydının son çalışması Kırşehirli sanatçı İdris Altuner’in bestelediği, sözlerinin Mehmet Hacıismailoğlu’nun yazdığı Zeytin dalı Marşını İşitme engelli arkadaşlarına aktarması oldu.

Sosyal Medyada çok beğenilen videonun sahibi Hazal Aydın, kirsehiraktuel.com a yaptığı açıklamada ;

“Ben Hazal Aydın 13 yaşında 7. Sınıf öğrencisiyim.İşaret dilini gönüllü olarak öğrenmeye çalışıyorum.Bizim hakkımız olan her şeye işitme engelli arkadaşlarımında hakkı olduğunu düşünüyorum.

Yaşadıkları zorluklara birazda olsa destek olmak istiyorum.Bence işaret dili okullarda da ders olarak verilmeli.Toplumda onlarda kendilerini her alanda ifade edebilmeliler ve onların dilinden anlayacak insanlar olmalı.İlk video mu sevgili İdris Altuner ağabeyimin 15 Temmuz şehitleri anısına yaptığı eser ile denemiştim.Daha sonra değerli ağabeylerim Mehmet Hacıismailoğlu ve İdris Altuner’in Zeytin dalı harekatına yaptıkları Zeytin Dalı Marşı adlı eseri yapmaya çalıştım.İlk dinlediğimde çok etkilendim ve işitme engelli arkadaşlarımında aynı duyguları hissetmelerini istedim.Sonuçta bu güzel Vatan hepimizin ve ben ülkemi her şeyden çok seviyorum.Sevgili Mehmet ve İdris ağabeyime bize bu duyguları yaşattıkları için çok teşekkür ederim.” dedi.

Bizde Kırşehir Aktüel ailesi olarak, bu geniş yürekli kardeşimizi tebrik ediyor,  farkındalık oluşturan işlerinin devamının geleceğini düşünerek başarılar diliyoruz.

 

 

Comments

comments

Bu haber 5398 kez okundu.
Genel - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.