Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi Açıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi açıldı. Açılışını duyuran dernek, gönüllülük esasına dayalı ekibiyle birlikte kamuoyuna duyuruldu. geçtiğimiz 29 yıl içerisinde Yurt çapında yapmış olduğu faaliyet ve verdiği öğrenci burslarıyla adından sıkça söz ettiren derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri yapılan açıklamayla ilan edildi. Kırşehir ÇYDD Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Mahmut BÖREKCİ imzalı açıklamada şöyle denildi […]
Genel - 19 Nisan 2018 16:02 A A

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi açıldı.

Açılışını duyuran dernek, gönüllülük esasına dayalı ekibiyle birlikte kamuoyuna duyuruldu. geçtiğimiz 29 yıl içerisinde Yurt çapında yapmış olduğu faaliyet ve verdiği öğrenci burslarıyla adından sıkça söz ettiren derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri yapılan açıklamayla ilan edildi.

Kırşehir ÇYDD Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Mahmut BÖREKCİ imzalı açıklamada şöyle denildi ;

“21 Şubat 1989 yılında kurulmuş olan ÇYDD’ in Kırşehir şubesi 10 Nisan 2018 tarihinde ilimizde kuruluş için yapmış olduğu başvuruyu tamamlayarak, gerekli resmi onaylar alınmış ve kuruluş işlemleri tamamlanmıştır.

Dernek genel merkezimizin 1989 ‘de Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma hedefiyle çıktığı yolda, ilimizde de “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma” amacı için geçmişten gelen bilgi, beceri, deneyim ve birikimiyle ilimizde gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütü olarak sosyal hayatımızdaki yerini almıştır.

Kuruluşundan bugüne geçen 29 yılda;

  • 404 ilk ve ortaöğrenim öğrencisine burs veren,
  • 150 üniversite bursu veren,
  • Toplamda 102.354 öğrenciye burs veren,
  • 769 anasınıfı ve 565 oyun parkı kuran,
  • 2 lise, 17 derslikli 6 anaokulu, 24 ilköğretim okulu, 32 köy okulu, 36 öğrenci yurdu yapan,
  • Bir üniversite eğitim birimi, 21 eğitim ve kültür evi yaptıran,
  • 550 okula çeşitli malzeme desteği sağlayan,
  • 30 okula kütüphane kuran,
  • Kampanyalarla 5 milyondan fazla kitabı ihtiyaç sahiplerine dağıtan,
  • Ülke geneline yayılmış 110 şubesi

ve binlerce gönüllüsüyle durmadan çalışan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi ilimize ve ülkemize hayırlı olsun.

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, demokrasi kültürü oluşmuş, laik, hukukun üstün olduğu, çevre bilinci olan ve emeğe saygılı güzel bir ülkeyi çocuklarımıza ve yarınlara miras bırakmak için bu duyarlılığı taşıyan tüm Kırşehir halkını ve ÇYDD gönüllülerini bu çatı altında çalışmaya davet ediyoruz.

ÇYDD, “Çağdaş Türkiye’nin Gelecek Güvencesi” olarak yoluna devam edecektir. Yolumuz açık olsun.”

 

 

Comments

comments

Bu haber 7606 kez okundu.
Genel - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.