ÇEMAŞ İŞÇİLERİ RESTİ ÇEKTİ

TAŞERON FİRMA İLE ÇEMAŞ İŞÇİLERİ KARŞI KARŞIYA BIRAKILDI Mesai saatini tamamlayan işçiler, taşeron firma servislerine binmeyerek tepki amaçlı fabrikadan çıkarak Özbağ Kasabasına kadar yürüdü. İşçiler tarafından düzenlenen tepki yürüyüşü hakkında bilgi veren Birleşik Metal İş Fabrika Temsilcisi Fahri Doğan, eylemin  amacının  fabrikada bulunan taşeron firma temsilcilerinin işçiye yardımcı olmaması olarak açıkladı.   Doğan açıklamasında, “Taşeron […]
Genel - 14 Ağustos 2017 19:30 A A

TAŞERON FİRMA İLE ÇEMAŞ İŞÇİLERİ KARŞI KARŞIYA BIRAKILDI

Mesai saatini tamamlayan işçiler, taşeron firma servislerine binmeyerek tepki amaçlı fabrikadan çıkarak Özbağ Kasabasına kadar yürüdü.

İşçiler tarafından düzenlenen tepki yürüyüşü hakkında bilgi veren Birleşik Metal İş Fabrika Temsilcisi Fahri Doğan, eylemin  amacının  fabrikada bulunan taşeron firma temsilcilerinin işçiye yardımcı olmaması olarak açıkladı.

 

Doğan açıklamasında, “Taşeron firmanın iyi hizmet vermemesi her konu ve platformda yaşadığımız sorunları dile getirmemize rağmen herhangi bir düzelme olmadı. Taşeron firmaya tepki göstermek amacıyla bu eylemi başlattık. Başlattığımız eylem başarıya ulaşmazsa da sürekli bu tepkiyi göstereceğiz. Fabrikada iş bırakmayı düşünmüyoruz. İlerleyen zamanlarda o da olabilir. Talebimiz daha düzenli yemek ve servis hiçbir iyileştirme olmadı bizlerde arkadaşlarımızla bu tepkimizi yürüyerek gösteriyoruz.”dedi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ise işçilerin yürüyüşünü 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu gereği Özbağ Kasabasında durdurarak dolmuşla işçilerin evlerine dönmelerini sağladı.

 

 

Comments

comments

Bu haber 9762 kez okundu.
Genel - 19:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.