CENGİZ ŞAHİN BAKANA KAPSAMLI DOSYAYI SUNDU

Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Cengiz Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Milli Eğitim bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a ziyarette bulundu. Cengiz Şahin ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Türk PDR Der. Yönetim Kurulu olarak meslektaşımız, dernek üyemiz, geçmiş dönemlerde yönetim kurulu üyemiz ve mesleğimizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan, […]
Genel - 22 Temmuz 2018 01:19 A A

Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Cengiz Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Milli Eğitim bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a ziyarette bulundu.

Cengiz Şahin ziyaret sonrası yaptığı açıklamada;

“Türk PDR Der. Yönetim Kurulu olarak meslektaşımız, dernek üyemiz, geçmiş dönemlerde yönetim kurulu üyemiz ve mesleğimizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan, saygıdeğer Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. ZİYA SELÇUK’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
Binlerce randevu arasında bizlere öncelik veren ve uzun uzun bizleri dinleme nezaketi gösteren Sayın Bakanımıza tüm PDR ailesi olarak şükranlarımızı sunuruyoruz.
Bakanımıza 13 bin üyesi ve 23 ilde şubesi olan Türkiye’nin en büyük meslek örgütlerinden biri olan Türk PDR Der.’in çalışmaları hakkında bilgiler sunduk.
Sayın Bakanımızla yaklaşık 30 dakika süren konuşmamızda genelde milli eğitim, özelde PDR ile ilgili konular hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin MEB’le ilgili sorunlarını, beklentilerini ve çözümlerimizi içeren bilgiler verdik ve hazırladığımız kapsamlı dosyayı takdim ettik. Ana başlıklarıyla dosyamızda yer verdiğimiz temel konulardan bazıları şunlardır;

* Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR)’in Bölüm Olma Sorunu
*İkinci Öğretim PDR Lisans Programlarının Kapatılması
*PDR Lisans Programlarının Öğrenci Kontenjanı
*PDR Lisans Ders Programı
*Unvan Sorunu
*MEB Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği
*Ortaöğretim Okullarında Tercih Dönemi Görevlendirmeleri
*İstihdam Sorunu
*Özel Okullara Alandışı Rehber Öğretmen Görevlendirmeleri
*Lisans PDR Okul Uygulama Ders Ücretlerinin Okul Psikolojik Danışmanlarına Ödenmesi
*PICTES Projesi Kapsamındaki Psikolojik Danışmanların Durumu

Milli Eğitim Bakanımıza yeni görevinde başarılar temenni ediyor, görüşmemizin meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Bakanımızla yaptığımız görüşmenin ayrıntılarını Türk PDR Der. resmi web sayfamızda yer vereceğiz.” ifadelerini  kullandı

 

Comments

comments

Bu haber 11987 kez okundu.
Genel - 01:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.