ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kırşehir’in gündemini en çok meşgul eden ve tam bir muammaya dönüşen Kırşehir Çevre Yolunun önemli ve ilk etabı olan kısmının yapımına başlandı. 2019 Yatırım programına alınmasına rağmen bir türlü başlamayan Kırşehir Çevre yolu güzergahı üzerine birçok kamu ve özel yatırımlar yapılmış ancak yolun yapılamaması nedeniyle kamu ve özel yatırımları da zor durumda kalmıştı. Üniversite ulaşımını […]
Manşet Haberleri - 30 Temmuz 2019 09:54 A A

Kırşehir’in gündemini en çok meşgul eden ve tam bir muammaya dönüşen Kırşehir Çevre Yolunun önemli ve ilk etabı olan kısmının yapımına başlandı.

2019 Yatırım programına alınmasına rağmen bir türlü başlamayan Kırşehir Çevre yolu güzergahı üzerine birçok kamu ve özel yatırımlar yapılmış ancak yolun yapılamaması nedeniyle kamu ve özel yatırımları da zor durumda kalmıştı.

Üniversite ulaşımını da oldukça olumsuz etkileyen güzergah üzerinde Karayolları ve Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor.Eğitim-Öğretim yılı başlamadan yolun üniversite kısmı bitecek.

TERME YOLUNA BAĞLANMASI BEKLENİYOR

Kırşehir Çevre Yolunun tamamının yapılamaması nedeniyle alınan karar gereği belirlen güzergahın yapım çalışmaları neticesinde birçok kamu ve özel yatırım ulaşım açısından oldukça rahatlayacak.

Çalışmaların Armas Otele kadar olan kısmının yapılması beklenirken yolun Terme Yoluna bağlanarak çevre yolu ve şehir içi ulaşım sirkülasyonunun da sağlanması bekleniyor.

Comments

comments

Bu haber 14255 kez okundu.
Manşet Haberleri - 09:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.