CHP 94. YILINI KUTLUYOR

94.Yıl kutlamaları  parti binası önünden haraketeden kalabalığın Cacabey Meydanında bulunan  Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk koyması ile başladı.Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Parti binası önünde toplanan kalabalık CHP logolu 94. yıl pastası kesti. Etkinliğe dair konuşan CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Türk insanının demokratik biçimde yönetilmesini 1923’de kurulan Cumhuriyete borçlu olduklarını söyledi. Zengin […]
Genel - 9 Eylül 2017 15:44 A A

94.Yıl kutlamaları  parti binası önünden haraketeden kalabalığın Cacabey Meydanında bulunan  Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk koyması ile başladı.Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Parti binası önünde toplanan kalabalık CHP logolu 94. yıl pastası kesti.

Etkinliğe dair konuşan CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Türk insanının demokratik biçimde yönetilmesini 1923’de kurulan Cumhuriyete borçlu olduklarını söyledi.

Zengin yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyet büyük bir fazilettir. İlke ve devrimler benimsenirse saygın bir ülke anlayışı ortaya çıkar. Halkçılık, Devrimcilik, Laiklikten taviz verirseniz ortaya 15 Temmuz çıkar. Kadın ve erke eşitliğinin ortaya konulması Cumhuriyetin önemli bir mesajı ve faziletidir.

Cumhuriyeti ve CHP’sini itibarsızlaştırma politikası var. Bu politikayı ise hep birlikte aşacağız. Yurttaş her şeyin en iyisine layıktır. İşçi, çiftçi, memur, emekli herkes hak ettiğini alacaktır. Cumhuriyeti birlikte kurduk birlikte de sahip çıkacağız” dedi

bazı partililerinde il başkanlığı kütüphanesinde kitap okuyarak partilerinin 94. yılını idrak ettikleri görüntülendi.

 

 

Comments

comments

Bu haber 6459 kez okundu.
Genel - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.