CHP İL BAŞKANI BARAN GENÇ’TEN YSK’YA ÇAĞRI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İl Başkanı Baran Genç, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na parti binasında düzenlediği toplantıda İstanbul seçimleri için çağrıda bulundu. İl Başkanı Genç, parti binasında yaptığı çağrısında; ” YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır. YSK, iktidar […]
Manşet Haberleri - 11 Nisan 2019 11:51 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İl Başkanı Baran Genç, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na parti binasında düzenlediği toplantıda İstanbul seçimleri için çağrıda bulundu.

İl Başkanı Genç, parti binasında yaptığı çağrısında; ” YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır.
YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. YSK, ‘ demokrasi değil, seçimsiz bir Türkiye”
İsteyen iktidar sahiplerine, dur demek zorundadır.
YSK, “hukukun üstünlüğü mü yoksa iktidar sahibi üstünlerin hukuku mu?” buna açık ve net cevap vermek zorundadır.”

“DEMOKRASİYE KARŞI KURULAN KUMPASI, YSK BOZMAK ZORUNDADIR”

“YSK’da hâkimler mi var yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var?” Bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır…
Özetle, iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası, YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nın tarihsel sorumluluğudur” dedi.
İl Başkanı Genç’in açıklaması istişare toplantısı ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 4704 kez okundu.
Manşet Haberleri - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.