CHP İl Başkanlığında İstifa

CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya istifa etti. Yenidünya istifa mektubunda terbiye sınırını aşan söylemlere ve liyakatsızlığa değindi.
Manşet Haberleri - 15 Ocak 2020 16:34 A A

CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya istifa etti. Yenidünya istifa mektubunda terbiye sınırını aşan söylemlere ve liyakatsızlığa değindi.

22 yıldır CHP Kadın Kolları Başkanlığı yapan Nejla Yenidünya istifa mektubunu CHP Kırşehir İl Başkanlığına sundu. Yenidünya istifa mektubunda şu ifadeleri kullandı.

“Bir siyasi partiyi var eden üzerinde yükseldiği ve temelini oluşturan ilkeleridir. Bu temel tabandan tavana aynı hassasiyetle inşa edildiği sürece ilerlemesi ve varlığının devamı daim olur. 1987 yılında Kartak(ist) gençlik kollarında başladığım, yalnızca yüreğimi değil bedenimi yoluna koyduğum CHP, temel olarak Atatürk ilke ve devrimlerini özüne katmış tek partidir. Bugüne kadar
zerre kuşku duymadan, her olumsuzluğa yeni bir pencere açarak mücadelemi vermeye çalıştım. Yaptıklarımdan bir an bile pişmanlık duymadım. Son iki yıldır yaşadıklarım, kişilerdeki deformasyonların partime verdiği zararlar, saygı, sevgi, parti yoldaşlığına ve parti ilkelerine yakışmayan eylemler, terbiye sınırını aşan söylemler, benim kabul edebileceğim partidaşlık sınırlarını aşmıştır. Ve ben merkezci yaklaşımlar gerçek partilileri ve beni derinden yaralamaktadır.

22 yıldır sürdürdüğüm Kırşehir Kadın Kollan Başkanlığı’m süresinde hem partime hem de partilime karşı elimden geldiğince layık olmaya çalıştım. Bunu takdir edecek olanlar yalnız ve yalnız
özüyle CHP’ li olanlardır. Bunca yılın sonunda burada oluşturulan olumsuz durum, partimi temsil edemeyecek kişilere tanınan inisiyatifler yalnız benim değil bu partiye yıllarca emek veren herkesin taşıyamayacağı kadar ağırlaşmıştır.

Bu sefer de gitmek bana düştü.
Yüreğimdeki bu acıyı ancak partilim olanların anlayacağım biliyor, büyük bir sevgiyle, umutla ve onurla yaptığım kadın kolları başkanlığından saygıyla ayrılıyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Comments

comments

Bu haber 4762 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.