CHP Kırşehir il Başkanı Yılmaz Zengin: “İYİ Parti’ye geçen milletvekilleri adalet yürüyüşünü taçlandırdı”

Kırşehir Aktüel’e “erken seçim” ile ilgili açıklamalarda bulunan  Zengin,  Aktüel gazetesi ve internet portalı Yazı İşleri Müdürü Erdem Yeşer’in sorularını cevapladı. İl Başkanı  Yılmaz Zengin CHP’den İYİ Parti’ye geçen Milletvekilleri nin 460 kilometrelik ‘adalet yürüyüşü’nü taçlandırmış olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Zengin, konuşmasında, “Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasiyi […]
Genel - 24 Nisan 2018 12:09 A A

Kırşehir Aktüel’e “erken seçim” ile ilgili açıklamalarda bulunan  Zengin,  Aktüel gazetesi ve internet portalı Yazı İşleri Müdürü Erdem Yeşer’in sorularını cevapladı.

İl Başkanı  Yılmaz Zengin CHP’den İYİ Parti’ye geçen Milletvekilleri nin 460 kilometrelik ‘adalet yürüyüşü’nü taçlandırmış olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Zengin, konuşmasında, “Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasiyi bir araç olarak görüp dilediği  zaman binip dilediği  zaman iniyor olabilirler.  Demokrasi;  CHP için soylu bir kavramdır.  Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Devlet adamlığının gereğini yapmıştır”dedi.

“Demokrasiye güvenmeyenleri tarih not edecek”

Demokrasinin Türkiye’de bir güven meselesi olduğunu anlatan Zengin,”Demokrasiye güvenmeyen, insanları hiçe sayan hareketi tarihe not düşecek bir hamleyle ortaya koyan CHP demokrasiye aşkını göstermiştir.

Demokrasiyi askıya almaya çalışanları askıya alan hamle için bütün parti yönetimini kutluyorum.

3 Nisan’da sorumsuzluk dedikleri erken Seçimi 17 Nisan’da isteyen asrın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, toplantı ve konuşmalarında ‘gelişmiş ülkelerde erken seçim istemek vatana ihanettir’ diyordu.  Ne oldu da ? Birden erken  seçime ihtiyaç oldu.

Cumhurbaşkanı yasamadan bir şey istedi de red mi etti?  Yürütme bir işi red mi etti? Yasama Yürütme – Yargıyı kendine bağlayarak erkleri iptal ettiniz.  15 Temmuz’dan sonra 4 partinin genel başkanı destek verdi ne arzu ediyorsanız meclisten çıkaralım dedi  buna rağmen parlamenter sistemi yıkmaya çalıştılar” diye konuştu

“OHAL fırsata dönüştü”

Olağan Üstü Hal’in fırsata çevirildiğini belirterek konuşmasını sürdüren Zengin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“3  Kasım 2002 seçimleri öncesi genel başkan sıfatıyla Doğu ve Güneydoğu illerini gezen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgedeki halka benden isteğiniz nedir dediğinde, Halk OHAL’ i kaldır başka bir şey istemiyoruz demişti. Bizde önerge verdik ve OHAL  kalktı. Halk rahat bir nefes aldı. Temmuz 15’den bu yana 21 ay geçti. Türkiye OHAL ile yönetiliyor.  Bizler, OHAL’in fırsata dönüştürüldüğünü görüyoruz .

Madem FETÖ ile mücadele ediliyor, Bank Asya’ya para yatıranları cezalandırıyorsun… Bank Asya’nın  genel müdür yardımcısını üst bürokrasiye neden atıyorsun? Gazi Mustafa Kemal’in ‘muasır medeniyetler seviyesi’ dediği seviyeye bu şekilde ulaşılamaz.

Ortadoğu’nun karanlığına çevirdikleri ülkenin şu anki durumuna ileri demokrasi diyorlar. İktidar olmuşlardır. Hükümet olmuşlardır ama hiçbir zaman muktedir olamamışlardır”

CHP’de her seçim döneminde temayül yoklamasının yapıldığını ancak 24 Haziran seçimlerinde temayül yoklamasının olmayacağını bildiren Zengin, adaylık için temayül yoklaması için yeterli sürenin de olmadığını ifade ederek 25 Haziran sabahı Türkiye’de güller açacağını belirtti.

Comments

comments

Bu haber 7509 kez okundu.
Genel - 12:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.