ÇİFTÇİDEN SİTEM: MÜDÜR YERİNDE BOŞA OTURUYORSUN

MÜDÜR YERİNDE BOŞA OTURUYON. 60 yaşında elma yetiştiriciliği yapan Hatice Gençtanırım yetkililere ilgisizliklerinden dolayı sitem etti. Kervansaray mahallesi 2327. Sokak da ki evlerinin bahçesin de 150 elma ağacıyla yaklaşık 40 yıldan beri  yetiştiricilik yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu sene elmalarındaki “ iç kurdu “ hastalığının engellenmesi için tarım il müdürlüğüne başvurduklarını, gelen mühendis ekibin, söyledikleri […]
Genel - 24 Eylül 2017 12:17 A A

MÜDÜR YERİNDE BOŞA OTURUYON.

60 yaşında elma yetiştiriciliği yapan Hatice Gençtanırım yetkililere ilgisizliklerinden dolayı sitem etti.

Kervansaray mahallesi 2327. Sokak da ki evlerinin bahçesin de 150 elma ağacıyla yaklaşık 40 yıldan beri  yetiştiricilik yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bu sene elmalarındaki “ iç kurdu “ hastalığının engellenmesi için tarım il müdürlüğüne başvurduklarını, gelen mühendis ekibin, söyledikleri ilaçların temininin mümkün olmadığını, onun yerine ilaç satan firmaların verdiği ilaçları 5 ayrı kullanımla kullandıklarını, sonuç olarak bu sene elmanın tamamına yakınını kullanamaz halde olduğunu söyledi.

TARIM İL MÜDÜRÜ nü göreve davet eden Hatice Gençtanırım, bu şehirde sadece mandıra hayvanı yok, birazda küçük üreticiye çiftçiye baksın, çizmesini giysin sahaya gelsin dedi.

İlgi bekleyen çiftçi; Güzler sulama birliğinden suyu sağa sola şikayetle 3 defa anca alabiliyoruz, tarım il müdürlüğünün hali ortada. Biz masada oturan değil sahada hizmet veren kurumlar istiyoruz dedi.

 60 yaşında insanlarız, vergimizi algımızı veriyoruz, halen üretmeye çalışıyoruz, bize hizmet vermeyecek de kime verecekler, diyen Hatice Gençtarım bir an önce aksaklığın giderilmesi için inceleme istedi, hatanın kimden olduğunu kendilerinin bilme hakkı olduğunu,  İLAÇ SATAN FİRMAMI, TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜMÜ, KENDİMİZDE Mİ BU HATA DEDİ. Gelin bakın çözün diye seslendi.

Comments

comments

Bu haber 7079 kez okundu.
Genel - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.