CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNA 25 VERİLDİ

Kırşehir‘deki ortaokulda iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan ve iddialar nedeniyle açığa alınan öğretmen Yusuf G. ile mağdur yakınları katıldı. Cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından savunma yapan sanık Yusuf G, cinsel istismar suçlamasını reddederek, bazen kızdığı öğrencilerin sırtına, bazen de soru sormak […]
Genel - 24 Şubat 2018 10:36 A A

Kırşehir‘deki ortaokulda iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan ve iddialar nedeniyle açığa alınan öğretmen Yusuf G. ile mağdur yakınları katıldı.

Cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından savunma yapan sanık Yusuf G, cinsel istismar suçlamasını reddederek, bazen kızdığı öğrencilerin sırtına, bazen de soru sormak için yanına gelen öğrencilerin omzuna dokunmuş olabileceğini, bir öğrencisini de sınavda başarılı olduğu için alnından öptüğünü söyledi.

Hiçbir hareketini cinsel istismar amacıyla yapmadığını ileri süren sanık Yusuf G, beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığa “cinsel istismar” suçundan 25 yıl hapis cezası verdi.

Kırşehir‘de geçen yıl mart ayında ortaokuldaki 2 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. İddialar üzerine öğretmen Yusuf G. açığa alınmış, mağdur oldukları ileri sürülen 2 kız çocuğunun ailelerinin şikayetlerinden vazgeçmelerine rağmen Çocuk İzleme Merkezi’nin raporu nedeniyle kamu davasının görülmesine devam edilmişti.

Comments

comments

Bu haber 7520 kez okundu.
Genel - 10:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.