Çocuklar Doğa İle Buluştu, Hayal Edip Resim Çizdi

“Doğa İle Buluşuyorum, Hayal Edip Resim çiziyorum” Projesi ile Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri, Kent Parkta hayal edip resim çizdi. Çocuklar Doğa İle Buluştu, Hayal Edip Resim Çizdi Her geçen gün artan Çocuk istismarı olayları nedeniyle çocuklarını dışarı çıkarmaya korkan ailelerin olduğunu söyleyerek, “Doğa İle Buluşuyorum, Hayal Edip Resim çiziyorum” Projesi ile çocuklara öncülük ederek Doğaya çıkaran Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Yasemin […]
Genel - 27 Eylül 2018 09:51 A A

“Doğa İle Buluşuyorum, Hayal Edip Resim çiziyorum” Projesi ile Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri, Kent Parkta hayal edip resim çizdi.

Çocuklar Doğa İle Buluştu, Hayal Edip Resim Çizdi

Her geçen gün artan Çocuk istismarı olayları nedeniyle çocuklarını dışarı çıkarmaya korkan ailelerin olduğunu söyleyerek, “Doğa İle Buluşuyorum, Hayal Edip Resim çiziyorum” Projesi ile çocuklara öncülük ederek Doğaya çıkaran Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Yasemin Dağlı, “Çocukların Doğada daha mutlu olduğunu söylüyor”.

 

“ANNE VE BABALAR ÇOCUKLARINI DIŞARI ÇIKARMAYA ÇOK KORKUYOR”

Yapılan araştırmalar çocukların doğayla bağlarının giderek koptuğunu, daha az hareket ettiklerini ve duyularını daha az kullandıklarını, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu teşhisi konan çocuklarımızın sayısının ciddi şekilde arttığını göstermektedir diyen Dağlı, “Çocuklar dışarda daha mutlu, çünkü artık kötü bir zamanda yaşıyoruz. Çevre çok tehlikeli. Anne ve babalar çocuklarını dışarı çıkarmaya çok korkuyorlar. Bende öğretmen olarak buna öncülük etmek istedim. Ana sınıfımı alıp doğaya çıkmak istedim. Çocuklar, doğada sezgileri daha kuvvetli, hayal dünyaları daha çok gelişiyor”

 

“DOĞAYI SEVEN, TANIYAN, KORUYAN NESİLLER YETİŞTİRMEK İÇİN BURADAYIZ”

Dağlı, “Doğada vakit geçiren çocuklar daha yaratıcı daha dikkatli duyularını ve bedenlerini daha kullanan sezgileri ve hayal güçleri kuvvetli özgüvenleri yüksek ve okulda başarılı çocuklar olmaktadır. Bizde Cumhuriyet İlkokulu olarak çocuklar toprağa dokunsun, sahip çıksın, toprakla doğayla buluşsun diye böyle bir etkinlik düzenledik. Doğayı deneyimleyen, doğayla buluşan çocuklar elbette doğayı koruyan bilinçli bireyler olarak gelişir. Çocukların doğaya doğanında onu seven koruyan nesillere ihtiyacı var. Umudumuz çocuklar, doğayı seven, tanıyan, koruyan nesiller yetiştirmek için buradayız ve burada bugün çimlere uzanıp bakıp hayal edip çizeceğiz annelerle…”

“DOĞA İLE BULUŞUYORUM, HAYAL EDİP RESİM ÇİZİYORUM”

Çocukların Doğada hayal dünyasından dökülen resimleri okulda sergileyeceklerini söyleyen Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Erol Gölbaşı, ““Bugün burada Cumhuriyet İlk Okulu Anasınıfı öğrencilerimiz ile birlikte Doğa İle buluşuyorum, hayal edip resim çiziyorum, etkinliğini gerçekleştirdik. Bunun için mekân olarakta Kent Parka geldik. Kent parkın için yeşil alanda uzanıp, gözlerini kapatıp, düşünüp, hayal ettiler. Hayal ettikleri şeyleri resim kâğıdına çizdiler. Kent Park’ta çocuklarımız bu etkinliği gerçekleştirdi. Bu etkinliği düzenleyen Öğretmenimize, katılan velilerimize ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğin sonunda çocuklar, kendi hayal dünyalarında gerçekleştirdiği şeyleri resme dökecekler, bizlerde ne çıktığını göreceğiz. İlerde bizde okulda sergileyeceğiz. Bu etkinlikte yer alan öğrencilerimiz ana sınıfından oluşuyor. 22 öğrencimiz bulunuyor. Bir sınıf olarak buraya geldik” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 12178 kez okundu.
Genel - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.