ÇOK GÜZEL İŞLER BUNLAR

İmalathaneye çevirdiği evinde Kaman cevizi ve pekmezden ürettiği cevizli sucuğu tüketicilerin beğenisine sundu. Kaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı cevizli sucuk ve pestil kursunu bitirip sertifika alan Abdullah Durmuş, AA muhabirine, imalathane olarak kullandığı evinde 2 yıldır üretim yaptığını söyledi. Geçen sürede işini geliştirdiğini vurgulayan Durmuş, şöyle konuştu: “Aylık 1 ton civarında cevizli sucuk ve pestil üretip […]
Genel - 11 Eylül 2017 14:35 A A

İmalathaneye çevirdiği evinde Kaman cevizi ve pekmezden ürettiği cevizli sucuğu tüketicilerin beğenisine sundu.

Kaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı cevizli sucuk ve pestil kursunu bitirip sertifika alan Abdullah Durmuş, AA muhabirine, imalathane olarak kullandığı evinde 2 yıldır üretim yaptığını söyledi.

Geçen sürede işini geliştirdiğini vurgulayan Durmuş, şöyle konuştu:

“Aylık 1 ton civarında cevizli sucuk ve pestil üretip ilçe geneli ve çevre illere gönderiyorum. Son zamanlarda yurt dışından da sipariş alıyorum ancak yurt dışına pazarlama imkanım olmadığı için şimdilik gönderemiyorum. Kursa giderek bu işin inceliklerini öğrendim. Şimdi sertifika alıp bu işte üretici konumuna geldim. Pestil ve sucuğa olan ilgiden memnunum. Kaman cevizi, protein ve yağ oranı ile diğer cevizlerden farklı. Ceviz pekmez birleşince daha lezzetli ve tazeliğini uzun süre koruyan bir tat ortaya çıkıyor.”

Kaman Kaymakamı Murat Girgin’in de kendisine destek verdiğini anlatan Durmuş, hem ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını hem de Kaman cevizinin tanıtımına katkı yapmaya gayret ettiğini dile getirdi.

Kaymakam Girgin de genç girişimcilere her zaman destek verdiklerini belirterek, “İlçede doğup büyümüş ve Kaman için bir marka değeri oluşturma çabasına giren üretici Abdullah Durmuş’a emeği için teşekkür ediyoruz. Kaman için uğraşan, dünyaca ünlü Kaman cevizimizi tanıtma yolunda uğraş veren tüm projelere destek vereceğimizi söylemek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Comments

comments

Bu haber 8508 kez okundu.
Genel - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.