CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Kırşehir’deki kutlamalarda, Vali İbrahim Akın, makamında tebrikleri kabul etti. Cacabey Meydanı’ndaki kutlamalarda, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın kahramanlık türküleri seslendirdiği törende Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Vali Akın, törende yaptığı konuşmada, Türk tarihinde en önemli günlerden birini daha idrak etmenin gurur ve mutluluğunun yaşandığını belirterek, büyük bedeller ödenerek […]
Genel - 29 Ekim 2018 14:01 A A

Kırşehir’deki kutlamalarda, Vali İbrahim Akın, makamında tebrikleri kabul etti.

Cacabey Meydanı’ndaki kutlamalarda, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın kahramanlık türküleri seslendirdiği törende Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Vali Akın, törende yaptığı konuşmada, Türk tarihinde en önemli günlerden birini daha idrak etmenin gurur ve mutluluğunun yaşandığını belirterek, büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyet’in 95. yıl dönümünü kutladı.

Kırşehir Cacabey Meydanı’nda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılan çocuklar, coşku ile bayramı kutladı.
( Abdullah Yıldiz – Anadolu Ajansı )

Kurtuluş Savaşı yıllarında çekilen sıkıntılar ve yaşanan olayların, tarihi bir ders niteliği taşıdığını vurgulayan Akın, “Ülkemiz, Cumhuriyetimiz kurulduğu andan itibaren Atatürk ilke ve inkılapları ışığında her alanda yapılan köklü değişikliklerle büyük mesafeler kat etmiş, barıştan ve mazlum milletlerden yana takındığı tutumuyla dünya devletleri arasında saygın bir konuma ulaşmıştır.” diye konuştu.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törene, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran, siyasi parti il başkanları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Comments

comments

Bu haber 7439 kez okundu.
Genel - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.