Daha Çok Çalışıp, Daha Çok Üreteceğiz

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’NDEN ÜRETİMİN TEMELİNİ OLUŞTURAN ÜRETİCİLERİMİZE ” GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBEDEN DOLAR VE EURO BİRİMLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN HAYVAN İTHALATINDAN UZAK DURULMALI” ÇAĞRISI Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik sosyal barışımızı, iç huzurumuzu, birliğimizi ve ekonomik güvenliğimizi hedef alan saldırılar, yaşanılan gelişmeler her vatansever bireyde yaptığı etki gibi Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ailesini de […]
Genel - 16 Ağustos 2018 21:53 A A

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’NDEN ÜRETİMİN TEMELİNİ OLUŞTURAN ÜRETİCİLERİMİZE ” GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBEDEN DOLAR VE EURO BİRİMLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN HAYVAN İTHALATINDAN UZAK DURULMALI” ÇAĞRISI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik sosyal barışımızı, iç huzurumuzu, birliğimizi ve ekonomik güvenliğimizi hedef alan saldırılar, yaşanılan gelişmeler her vatansever bireyde yaptığı etki gibi Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ailesini de harekete geçirdi.

 

Birlik Başkanı Bülent OZAN yaptığı açıklamada, dövizle yapılan ithal hayvan ticaretinin vatana darbe olarak değerlendirirken, el ele vererek saldırıları bertaraf edeceklerini belirtti.

Ozan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Daha çok çalışıp, daha çok üreteceğiz. Ülkemiz üzerine oynanan ekonomik saldırılar milletimizin bekası için yeni strateji ve yaklaşımları uygulamamız gerektiğini bizlere göstermiştir. Şartlar ağır olsa da milli yatırımlar üzerinden üretimi gerçekleştirerek bu saldırılara göğüs gereceğiz. Bu günleri bilinçli ve sağlam adımlarla geride bıraktığımızda daha sağlam daha güçlü bir Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz.” açıklamasında bulunan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent OZAN sadece üyelerini değil bütün üreticileri; hayvancılığın temelini oluşturan damızlık sığır yetiştiriciliğinde yurdumuzda yetişen ve ıslah edilmiş sığırlarımıza sahip çıkarak üretimin yüzde yüz milli sınırlar çerçevesinde yürütmeye davet ediyor. Güvenirliliği kaybeden dolar ve euro üzerinden yapılan her ithal hayvan temini ülkemiz hayvancılığına vurulan darbe olarak değerlendiren birlik bu kurlarla yapılan alışveriş işlemlerinin üreticilerimize de büyük zarar vereceğini vurguluyor. Sadece büyük işletmelerin değil orta ve küçük işletmelerinde olmak üzere bütün işletmelerin uzun vadeli ve kısa vadeli hedefler koyarak üretime hız vermesi ve milli para birimimiz üzerinden yapılan yatırımlarla kaliteli ilerleyişi sürdürmesi gerekmektedir. El ele vererek bu ekonomik saldırıyı bertaraf edeceğimizi belirten Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin üretici odaklı olması ve milliyetçi duruşu üretimin sağlam temellere dayandığını göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 4571 kez okundu.
Genel - 21:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.