DASK SİGORTASINI UZMANI ANLATTI

Sigortacılık hizmetlerin de  Kırşehir’in en güvenilir markalarından DEMİRBİLEK SİGORTA nın sahibi Arif DEMİRBİLEK gündemde olan dask ile ilgili bilgiler verdi. Yeni sisteme geçiş süreci olduğu için bazı belirsizliklerin devam ettiğini bildiren DEMİRBİLEK ülkemizde 2000 yılından günümüze kadar meydana gelen 558 hasar yapıcı deprem sonrası da 23bin 179 adet hasar dosyası açıldığını bu dosyalar için 176 […]
Genel - 29 Ekim 2017 22:26 A A

Sigortacılık hizmetlerin de  Kırşehir’in en güvenilir markalarından DEMİRBİLEK SİGORTA nın sahibi Arif DEMİRBİLEK gündemde olan dask ile ilgili bilgiler verdi.

Yeni sisteme geçiş süreci olduğu için bazı belirsizliklerin devam ettiğini bildiren DEMİRBİLEK ülkemizde 2000 yılından günümüze kadar meydana gelen 558 hasar yapıcı deprem sonrası da 23bin 179 adet hasar dosyası açıldığını bu dosyalar için 176 milyon lira ödeme yapıldığını söyledi.

Arif DEMİRBİLEK Kırmızı kuşakta ve yüksek deprem riski olan Kırşehir’in ülke ortalamasının gerisinde olduğumuzu rakamsal verilerle ortaya koydu.

Türkiye ortalamasının yüzde 46 iken Kırşehir’de bu oran yüzde 33 lerde olduğunu söyleyen Demirbilek bu oranı Kırşehir gibi deprem de büyük risk altında olan bir şehir olarak daha yukarılara çekmemiz lazım olduğunu bildirdi.

Türkiye deprem haritasının incelenmesini ve Kırşehir’in konumuna dikkat edilmesine dikkat çeken Demirbilek ” Deprem riski en yüksek illerden bir tanesiyiz, hasar görmeyen yapılar inşa etmekle beraber,deprem sonrası hasarlarla baş etmenin çaresine de bakmalıyız “dedi.

Kırşehir’de 61 bin konuttan 21 bin inin  sigortalı olduğunu bildiren Arif DEMİRBİLEK yenileme poliçelerinin azlığına dikkat çekti.

Dask konusunda yeni sürecin neler getireceğini netleştikçe kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.

 

Comments

comments

Bu haber 8204 kez okundu.
Genel - 22:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.