DEĞER Mİ? İŞİTME CİHAZINDA SORUŞTURMA TAMAM

Tabiplerin ne kadar zor şartlarda görev yaptıkları, doktor olabilmek için zor süreçlerden ve eğitimlerden geçerek kutsal bir vazife ifa ettikleri herkes tarafından malum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın  düsturunda  görev yapan nicelikli hekimleri ayrı tutarak, dolandırıcılıkta Nitelik kazanan doktorlara kamuoyu soruyor , DEĞER Mİ ? 2017 yılı içerisinde yapılan ihbarlar ve sayısız şikayetler üzerine KBB […]
Genel - 10 Mart 2018 09:36 A A

Tabiplerin ne kadar zor şartlarda görev yaptıkları, doktor olabilmek için zor süreçlerden ve eğitimlerden geçerek kutsal bir vazife ifa ettikleri herkes tarafından malum.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın  düsturunda  görev yapan nicelikli hekimleri ayrı tutarak, dolandırıcılıkta Nitelik kazanan doktorlara kamuoyu soruyor , DEĞER Mİ ?

2017 yılı içerisinde yapılan ihbarlar ve sayısız şikayetler üzerine KBB doktoru A.H.  ve Medsan işitme cihazları firması arasındaki kirli ilişki açığa çıkartılıp tesbit edilerek soruşturma açıldı.

Soruşturma neticesinde olayın iç yüzünün beklenenden daha vahim olduğu ve Hayatın olağan akışının kat kat üzerinde bir vurgun olduğu gözlendi.

Devletin kısıtlı imkanlarla vatandaşına sağladığı sağlık harcamalarını hiçbir vicdana sığmayacak şekilde hortumlayarak çıkar ilişkileri kurarak menfaat devşirmeleri yaşandı.

Kamuoyunun davanın sonucunda çıkacak kararı merakla beklediği öğrenilirken, soruşturma kapsamında yapılan araştırma da, aynı alandaki 5 doktorun hastalarına yazdığı cihazların Medsan işitme cihazları firmasından alımı 25 iken, Doktor A.H.nın hastaları yönlendirme yapmasının yasak olduğu halde yönlendirme yaparak ve ellerine notlar yazarak aynı firmadan alım sağlattığı cihaz sayısı 109 olduğu tespit edildi ve bir çok reçetenin de SGK kurumunda olduğu belirlendi.

Usul ve kanun tanımadan yapılan tanıtımların firma elemanları hakkında işleme alınan tutanaklarla tesbit edildiği soruşturma kapsamına alınırken, bu kadar açık ve nitelikli menfaat elde edilmeye çalışılması kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.
Delillerle ispat edilen çıkar ilişkisinin hukuki sonuçlarının neler olacağı ve suç işleyenlerin ne ceza alacağı kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Comments

comments

Bu haber 9355 kez okundu.
Genel - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.