DEĞER Mİ? İŞİTME CİHAZINDA SORUŞTURMA TAMAM

Tabiplerin ne kadar zor şartlarda görev yaptıkları, doktor olabilmek için zor süreçlerden ve eğitimlerden geçerek kutsal bir vazife ifa ettikleri herkes tarafından malum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın  düsturunda  görev yapan nicelikli hekimleri ayrı tutarak, dolandırıcılıkta Nitelik kazanan doktorlara kamuoyu soruyor , DEĞER Mİ ? 2017 yılı içerisinde yapılan ihbarlar ve sayısız şikayetler üzerine KBB […]
Genel - 5 Mart 2018 18:57 A A

Tabiplerin ne kadar zor şartlarda görev yaptıkları, doktor olabilmek için zor süreçlerden ve eğitimlerden geçerek kutsal bir vazife ifa ettikleri herkes tarafından malum.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın  düsturunda  görev yapan nicelikli hekimleri ayrı tutarak, dolandırıcılıkta Nitelik kazanan doktorlara kamuoyu soruyor , DEĞER Mİ ?

2017 yılı içerisinde yapılan ihbarlar ve sayısız şikayetler üzerine KBB doktoru A.H.  ve Medsan işitme cihazları firması arasındaki kirli ilişki açığa çıkartılıp tesbit edilerek soruşturma açıldı.

Soruşturma neticesinde olayın iç yüzünün beklenenden daha vahim olduğu ve Hayatın olağan akışının kat kat üzerinde bir vurgun olduğu gözlendi.

Devletin kısıtlı imkanlarla vatandaşına sağladığı sağlık harcamalarını hiçbir vicdana sığmayacak şekilde hortumlayarak çıkar ilişkileri kurarak menfaat devşirmeleri yaşandı.

 

Kamuoyunun davanın sonucunda çıkacak kararı merakla beklediği öğrenilirken, soruşturma kapsamında yapılan araştırma da, aynı alandaki 5 doktorun hastalarına yazdığı cihazların Medsan işitme cihazları firmasından alımı 25 iken, Doktor A.H.nın hastaları yönlendirme yapmasının yasak olduğu halde yönlendirme yaparak ve ellerine notlar yazarak aynı firmadan alım sağlattığı cihaz sayısı 109 olduğu tespit edildi ve bir çok reçetenin de SGK kurumunda olduğu belirlendi.

Usul ve kanun tanımadan yapılan tanıtımların firma elemanları hakkında işleme alınan tutanaklarla tesbit edildiği soruşturma kapsamına alınırken, bu kadar açık ve nitelikli menfaat elde edilmeye çalışılması kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.

Delillerle ispat edilen çıkar ilişkisinin hukuki sonuçlarının neler olacağı ve suç işleyenlerin ne ceza alacağı kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

 

Comments

comments

Bu haber 18253 kez okundu.
Genel - 18:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Sami Kibar 5 Mart 2018 20:07

    Devletin parasıyla yok yere cihaz yazılmış yazık olmuş yazık…

  • Sami Kibar 5 Mart 2018 20:27

    Ha bu arada değermide yazılan mi ayrı yazılır

  • Tarafsz Müfettiş 6 Mart 2018 10:25

    Haberi okudum birincisi Valilik tarafından yapılan soruşturmayı basına kim sızdırıyor ? maksat ne ?burada birilerini suçlamak için kasıt var ortada 100 işitme cihazı çok olsa 100 bin tl eder hiç bir doktor buna tenezzül eder mi ? …ayrıca basın bu evrakı nasıl alıyor valilik ten ? savcılığa suç duyurusunda bulunulursa kişilik haklarına ve soruşturmanın mahremiyetine zarar verdiği için ödeyeceği tazminatı düşündü mü ? çok merak ediyorum ? Ayrıca niye Medyan isimli firmadan dan alınanlar ortaya konuyor ? Toplam Kırşehir ilinde verilen cihaz sayısı üzerindeN ve bu doktorların yaptığı toplam muayene sayısına göre yapılırsa daha doğru olur.